„Donbas” zdobył Puchar Kontynentu! – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

„Donbas” zdobył Puchar Kontynentu!

28 lutego 2013

Doniecki hokejowy klub „Donbas” zdobył Puchar Kontynentalny II HF sezonu 2012/1013
(IIHF Continental Cup). W ten sposób, po raz pierwszy w historii turnieju hokejowego drużyn europejskich, ukraiński klub zdobył europejskie trofeum Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie!

Mistrzowie Ukrainy w finałowym pojedynku rozgromili 7:1 posiadacza ubiegłorocznego pucharu kontynentalnego „Dragons de Rouen” – hokejową drużynę z francuskiego miasta Rouen. Hokeiści z Doniecka spotykali się ze „smokami” z Rouen już w ubiegłym roku, jednak wówczas, w decydującym meczu superfinału turnieju, który odbył się we Francji, „Donbas” nie zdołał zwyciężyć. W tym roku, w rewanżowym spotkaniu, które odbyło się 13 stycznia w Doniecku, Ukraińcy nie dali Francuzom szans i zostali 16-tym klubem, który zdobył Puchar Kontynentalny.

„Donbas” zwyciężył we wszystkich trzech turniejowych meczach i zdobył 9 punktów. Drugie miejsce z 5 punktami zajął mistrz Białorusi – „Metalurg” z Żłobina, a trzecie „Dragons de Rouen”.

Wśród najlepszych zawodników turnieju wybrano dwóch hokeistów „Donbasu” – bramkarza Jana Laco i obrońcę Cleya Wilsona,