Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy w Ukraińskim Domu

0

18 grudnia w Ukraińskim Domu w Warszawie odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, było gwarno, świątecznie i smacznie! Pierogami z ziemniakami, kapustą i grzybami częstowała obecnych pani Maria Popko z Klubu Ukraińskich Kobiet. Podczas jarmarku można było spróbować także „pampuszków”, miodownika i sernika, tradycyjnych bożonarodzeniowych pierniczków, pierożków z różnym nadzieniem, pachnących chlebków, tortu „Napoleon”, które świetnie komponowały się z pachnącą kawą od „Dobro & Dobro”.

jarmark-3

Podczas jarmarku ukraińscy twórcy prezentowali swe rękodzielnicze prace: wyroby jubilerskie, biżuterię, zimowe dziergane akcesoria, kosmetyki, ozdoby choinkowe z  filcu i wełny, a także ozdoby wykonane w technice decoupage. Dodatkową atrakcją był jarmark dziecięcy oraz warsztaty.

Nie każde tego typu wydarzenie zwraca uwagę na tak zwane wyroby handmade , a więc dzieło rąk własnych. Uczestniczący w jarmarku rzemieślnicy oraz amatorzy oferowali przybyłym unikalne, własnoręcznie zrobione, a nie masowo produkowane produkty. Niestety, ale często na tego typu imprezach można trafić na powszechne „chińskie” pamiątki, ale Jarmark Bożonarodzeniowy w Ukraińskim Domu to coś zupełnie innego! Zaprezentowane  na nim wyroby wykonali ukraińscy mistrzowie rękodzieła, którzy mieszkają i tworzą w Polsce. Dla niektórych z nich to zwykłe hobby, a dla innych – szansa na stworzenie własnego, małego startupu.

jarmark-2

Podczas jarmarku można było wesprzeć akcję bożonarodzeniowej zbiórki dla dzieci obrońców Ukrainy i podarować im słodycze lub zabawki. W okresie świątecznym warto przecież pamiętać także o potrzebujących –  o tych, którzy oczekują naszego wsparcia i czekają na prawdziwie magiczne święta!

Jarmark w Ukraińskim Domu zakończył się, ale zbiórka na rzecz rodzin, które ucierpiały na skutek wojny trwa. Jeśli chcecie stać się dla dzieci, które straciły rodziców (lub jednego z rodziców) posłańcami bożonarodzeniowego cudu, pomóżcie stworzyć im prawdziwe święta, przekazując do 6 stycznia 2017 roku pieniądze na rachunek:

65 1050 1025 1000 0092 2379 3424
Właściciel rachunku: Viktoria Batryn
Tytułem: Świeta bez taty

lub przekazując darowiznę na portalu: https://zrzutka.pl/swieta-bez-taty. Wystarczy jedynie kliknąć na napis „wpłacić”, wpisać kwotę, którą chcecie wpłacić i wybrać sposób dokonania wpłaty.

Organizatorem akcji jest inicjatywa „Bohaterom Majdanu”. Zbiórka jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2016/3973/KS.

Share.