Wystawa „Głosy” w Ukraińskim domu w Warszawie

0

Fundacja Nasz Wybór zaprasza  21 grudnana о 18.00 do Ukraińskiego Domu w Warszawie na wernisaż wystawy „Głosy”, których autorem jest ukraińska fotografka Natalka Dovha. 

Wystawę można oglądać w Galeri Ukraińskiego Domu od 21.12.2016 do 18.01.2017

GŁOSY: ukryte historie o ciele, jedzeniu, emocjach.

Nie łatwe stosunki z jedzeniem i własnym ciałem są bliskie wielu kobietom. To temat niezręczny i wstydliwy. Audio-wizualny projekt „Głosy” ukazuje doświadczenie dwunastu kobiet, które przeżyły zaburzenia jedzenia.To teksty, napisane na podstawie rozmów z tymi kobietami, oraz zdjęcia ukazujące motyw przewodni każdej historii, jak również instalacja dżwiękowa.
Przenikając do często ukrywanej i nieznanej sfery życia, „Głosy” pokazują, to czego nie zauważamy, ignorujemy bądż potępiamy w zachowaniu bliskich nam kobiet. Ograniczenia w jedzeniu, lub nadmierny apetyt, diety, kontrola i i jej brak, emocje, które je przepełniają – często postrzegane są jako kobiece zachcianki lub rzadkie choroby psychiczne. Dwanaście kobiet, które podzieliły się swoimi doświadczeniami, stworzyły okazje dla nas wszystkich, by przemyśleć swój stosunek do pojęcia anoreksji, bulimii i niekontrolowanego przejadania sie.

Projekt Głosy, to indywidualne, osobiste historie, które wzywają by nie chować się ze swoimi problemami, a mówić o nich i szukać rozwiązania.

Share.