14 czerwca: Koncert Ot Vinta w Ukraińskim Świecie

0

W najbliższą sobotę, 14 czerwca, zapraszamy na spotkanie z Jurijem Żurawlem, liderem grupy muzycznej Ot Vinta oraz symboliczną postacią dla kijowskiego EuroMajdanu. Żurawel stworzył wiele słynnych karykatur związanych z wydarzeniami na Majdanie, m.in. słynny rysunek Niebiańskiej Sotni. Jest autorem naszywki Samoobrony Majdanu, Narodowej Gwardii oraz logotypu Biblioteki Majdanu. 

Prace Żurawela będzie można obejrzeć w Ukraińskim Świecie 14 czerwca, w Warszawie, przy ul. Nowy Świat 63 od godziny 17:00. Oprócz nich autor opowie też o swojej niedawno wydanej książce „Karykadurka”.

Po wernisażu wystawy, o godz. 18:30 zapraszamy na koncert Ot Vinta. W Warszawie kapela zaprezentuje swoje największe przeboje, w tym „Не мала баба клопоту, купила порося” (Nie miała baba problemu, kupiła prosię).”. Na scenie Ukraińskiego Świata zespół pojawi się w składzie: Jurij Żurawel (śpiew i gitara), Ołeksander Martiuszew (perkusja), Wiktor Pylypczuk (gitara) i Wolodymyr Zaginej (kozabas – skrzyżowanie banjo, kontrabasu i gitary basowej).

Ot Vinta to jeden z najbardziej znanych ukraińskich zespołów z pogranicza rockabilly, który od czasu swojego debiutu na scenie w 1993 roku zdążył wypracować już swoje jedyne i niepowtarzalne brzmienie zwane „ukrabilly”. Zespół pochodzi z Równego na Wołyniu i w ostatnich latach odnosił liczne sukcesy w Polsce, Rosji i na Litwie. Grupa wystąpiła m.in. na Top of the Top Sopot Festiwal w Operze Leśnej w 2012 r.

Podczas koncertu będzie prowadzona dobrowolna zbiórka publiczna, m.in. na pokrycie kosztów wydarzenia.

Share.