17 września: dyskusja panelowa pn. „Różnorodność społeczna w mediach. Media wobec różnorodności społecznej” – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

17 września: dyskusja panelowa pn. „Różnorodność społeczna w mediach. Media wobec różnorodności społecznej”

16 września 2014
17 września: dyskusja panelowa pn. „Różnorodność społeczna w mediach. Media wobec różnorodności społecznej”

W najbliższą środę 17 września o godz. 14.00 Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej zaprasza serdecznie na dyskusję panelową pn. „Różnorodność społeczna w mediach. Media wobec różnorodności społecznej”. Dyskusja odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich (ul. Anielewicza 6 w Warszawie). W panelu wezmą udział Igor Isayev (Polskie Radio dla Zagranicy), Dawid Krawczyk (Dziennik Opinii) oraz Ludwika Włodek (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Dyskusję poprowadzi Anna Górska (FRS).

Podczas spotkania zastanowimy się nad rolą mediów w kształtowaniu dyskursu na temat różnorodności społecznej, próbując znaleźć odpowiedź m.in. na następujące pytania:

  • Jak media w Polsce radzą sobie z przedstawianiem i zapewnieniem reprezentacji różnych grup społecznych, w szczególności grup mniejszościowych?
  • Jaka jest rola mediów wobec zdarzeń, które mogą wpływać na postrzeganie niektórych grup mniejszościowych, grup narażonych na wykluczenie oraz jaka jest lub może być rola mediów w procesie ich integracji?
  • Jak skutecznie podejmować zagadnienia związane z różnorodnością społeczną w skomercjalizowanej rzeczywistości medialnej?

Dyskusja prowadzona jest w ramach drugiej edycji Programu pn. „Różnorodność społeczna w mediach (RSM) – tworzenie przekazów medialnych z uwzględnieniem standardów równego traktowania” (więcej o Programie tu: http://ffrs.org.pl/aktualne-dzialania/program-rsm/). Program jest realizowany we współpracy z Fundacją im. H. Boella w Warszawie, która współfinansuje program wraz z Europejskim Funduszem na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżetem państwa w ramach projektu pt. Działania na rzecz społeczeństwa różnorodnego – podnoszenie wiedzy i kompetencji w zakresie dialogu międzykulturowego i równego traktowania społeczeństwa przyjmującego w Polsce (nr 22/9/EFI).

Program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Patronem medialnym jest Dziennik Opinii. Program monitoringu mediów FRS realizowany jest przy współpracy z Press Service Monitoring Mediów Sp. z o.o.