18 stycznia: Je Suis Volnovakha | Je Suis Ukraine - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

18 stycznia: Je Suis Volnovakha | Je Suis Ukraine

0

Kiedy we Francji na skutek ataku terrorystycznego zginęło 12 osób miliony osób z całego świata zgromadziły się w Paryżu na Masz Pokoju.

W Ukrainie rosyjscy terroryści każdego dnia zabijają nie tylko ukraińskich żołnierzy, ale także osoby cywilne.

13 stycznia w ukraińskiej miejscowości Wołnowacha rosyjscy terroryści zaatakowali cywilny autobus. Ostrzał rakietowy zabił 13 osób a 17 zostało rannych. Atak wywołał ogromne poruszenie wśród obywateli Ukrainy, jednak świat wydaje się nie zwracać na niego niemal żadnej uwagi.

18 stycznia Ukraińcy na całym świecie wychodzą na ulice, żeby uczcić pamięć ofiar terroryzmu w Ukrainie i powiedzieć #JeSuisVolnovakha | #JeSuisUkraine

My w Warszawie – także.

Już jutro od godz. 13:00 do 17:00 na Plac Zamkowy w Warsaw, Poland odbędzie foto-flash mob, którego celem będzie upamiętnienie ofiar terroryzmu oraz zachęcanie do pokoju na świecie. Każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia z plakatami wzywającymi świat do solidarnej walki z terroryzmem i oddającymi hołd ofiarom zamachu.

Jeśli nie jesteś obojętny – przyjdź i weź udział w flash mobie i zabierz ze sobą przyjaciół.

Plakaty będą przygotowane przez organizatorów, ale będzie nam niezmiernie miło, jeśli przyniesiecie własne.

Zdjęcia uczestników flash mobu z krótkimi opisami, opublikujemy na naszych stronach na Facebooku i Twitterze.

Zachęcamy także jutro w ciągu dnia do przynoszenia zniczy i kwiatów upamiętniających tych, którzy zginęli pod Ambasadę Ukrainy w Polsce (al. Szucha 7).

Share.