22-23 listopada: BOŻE, CHROŃ UKRAINĘ

0

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na aukcję charytatywną oraz wystawę „Boże, chroń Ukrainę”, prezentującą ikony, grafiki i inne prace artystyczne twórców ukraińskich oraz europejskich. Wystawę można obejrzeć 22-23 listopada br. w Domu Ukraińskim w Warszawie (adres: Zamenhofa 1). Wystawa połączona będzie z charytatywną aukcją, mającą na celu zebranie funduszy na leczenie ciężko rannych żołnierzy ukraińskich, walczących na wschodzie Ukrainy. Aukcja rozpocznie się w sobotę 22 listopada o godz. 15:00.

Kuratorami wystawy są: Dmytro Hordica i Centrum Badań nad Ukraińską Kulturą Sakralną j Akademii Kyjevo-Mohylańskiej w Kijowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Majdan zjednoczył nas w walce ze złem i kłamstwem. Żołnierze Niebiańskiej Sotni własną krwią napisali dla naszej przyszłości Święty Testament – żyć w prawdzie!  Ukraińscy wojskowi  swym przykładem demonstrują  uznanie tego Testamentu – walczą o ukraińską ziemię, byt narodu, jego kultury z podłym agresorem – kremlowskim duchem moskiewskiej historii. W Centrum Badań Ukraińskiej Sakralnej  Kultury powstała idea akcji charytatywnej na wsparcie żołnierzy biorących udział w operacji antyterrorystycznej, którzy ucierpieli w walkach z rosyjskimi okupantami, aby pomóc w leczeniu ciężko rannych podczas bojowych działań.  Wystawa „BOŻE, CHROŃ UKRAINĘ”, zrealizowana w Studium Ikonografii  Narodowego Uniwersytetu „Kijowsko – Mohylańska Akademia”, urosła do rangi ogólnoukraińskiej, przyłączyli się do niej artyści różnych stylów i gatunków sztuki! Wystawę prezentowano już w trzech miastach Europy: niemieckim Monachium, czeskich Karlowych Warach oraz w belgijskiej Antwerpii, a zebrane pieniądze przekazaliśmy na zakup protez dla ciężko rannych żołnierzy Oleksandra Szwecowa i Wiktora Koziury. Organizatorzy: Serhij Charczuk, Anna Musat, Wołodymyr Maszczak i Dmytro Hordica przybywają z wystawą, w ramach drugiego charytatywnego tourne po Europie, do stolicy Polski – Warszawy, Francji – Paryża oraz Włoch – Rzymu. Tym razem do akcji przyłączają się także artyści z Europy! Obecnie projekt wspiera swymi pracami prawie stu artystów! Projekt ma otwarta formułę!   

 

Share.