27 marca odbędzie się Międzynarodowy Koncert Charytatywny-Maraton Telewizyjny Save Ukraine - #StopWar - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

27 marca odbędzie się Międzynarodowy Koncert Charytatywny-Maraton Telewizyjny Save Ukraine – #StopWar

0

Już od miesiąca Ukraina walczy z rosyjskim najeźdźcą. Przez wszystkie te dni ukraińska armia i naród bohatersko stawiali opór, udaremniając plany wroga. W niedzielę 27 marca w Warszawie na Placu Defilad przy teatrze Studio: o godz. 17: 00 odbędzie się Akcja na rzecz wsparcia Ukrainy oraz o godz. 17: 30 transmisja Międzynarodowego Charytatywnego-Maratonu Telewizyjnego “Save Ukraine – #StopWar, organizowana przez TVP.


Muzycy, artyści, działacze obywatelscy, liderzy myśli, aktorzy, sportowcy, wolontariusze z całego świata będą wspierać Ukrainę podczas dwugodzinnej transmisji, która będzie nadawana przez kanały telewizyjne z około dwudziestu krajów Europy i świata, a także przez platformy streamingowe i sieci społecznościowe.

Jednocześnie przed, w trakcie i po transmisji będą zbierane fundusze na rozwiązywanie problemów humanitarnych spowodowanych inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Wśród zaproszonych gości są światowej sławy zespoły i artyści, tacy jak Imagine Dragons, Nothing But Thieves,Fatboy Slim, Craig David, zwycięzcy Eurowizji Salvador Sobral i Netta i inni, którzy wystąpią przed wielomilionową publicznością. W telemaratonie wezmą udział także ukraińscy artyści: Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona i inni.

Gospodarzami wydarzenia są ukraińscy artyści Timur Mirosznyczenko i Masza Efrosinina.

Ponadto, z okazji tego wydarzenia w wielu miastach na całym świecie zostaną zorganizowane strefy widza, wktórych będzie można obejrzeć telemaraton.

“Wszyscy pracownicy ukraińskich mediów zjednoczyli swe wysiłki, by uświadomić całemu światu, że to Ukrainastała się obecnie tarczą obronną przed rosją i że musimy uzyskać szybkie wsparcie i zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Ukraina potrzebuje natychmiastowej pomocy ze względu na zbliżający się kryzys humanitarny. Dlatego mówimy o tym głośno, będziemy też o tym mówić w przyszłości. Docieramy do odbiorców z pomocą dziennikarstwa, z pomocą muzyki, z pomocą setek tysięcy ludzi zjednoczonych na całym świecie” – mówi Jarosław Pacholczuk, dyrektor generalny 1+1 media i współwłaściciel Atlas Festival.

Organizatorami telemaratonu “Save Ukraine – #StopWar” są: 1+1 media, zespół Atlas Festival, przy wsparciu operatora komórkowego Kyivstar, Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy oraz Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy. Inicjatorami projektu są Atlas Festival iKyivstar.

“Ukraina robi wszystko, co możliwe, aby zakończyć wojnę i rozlew krwi, uwolnić miasta od blokad, rozpocząć odbudowę naszego kraju. Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że to nie żadna “specjalna operacja wojskowa”. W Ukrainie toczy się brutalna, niczym nie uzasadniona wojna, którą w sposób barbarzyński rozpoczęła rosja. Cywilizowany świat musi aktywnie działać na rzecz ochrony, wsparcia i pomocy Ukrainie. Nie wystarczy przyglądać się z bezpiecznej odległości wojnie rosjan przeciwko Ukrainie. Nasz kraj broni przed putinem całej Europy. Potrzebujemy strefy zakazu lotów nad Ukrainą – zamknięcia nieba, a także broni. Uratuje to życie wielu niewinnych ludzi. Dlatego przesłanie: #CloseTheSky i #NoFlyZoneUA powinno zostać usłyszane przez świat” – komentuje Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko.

“Rozpętując brutalną wojnę przeciwko Ukrainie, wróg nie spodziewał się takiej reakcji ze strony Ukrainy i świata. Przede wszystkim zaskoczyły wroga determinacja i skuteczność Ukraińców broniących swojego kraju, a także skala sankcji nałożonych na rosję przez społeczność międzynarodową. Dzięki systematycznej pracy Ukrainy i niesłabnącemu wsparciu naszych partnerów osiągnęliśmy znaczące rezultaty – rosja poniosła już ogromne straty gospodarcze i znalazła się w całkowitej izolacji. Nie poprzestaniemy na tym, idziemy do przodu i poprowadzimy tę sprawę do zwycięstwa Ukrainy i całego świata, który chce żyć w pokoju i bezpieczeństwie. Ten maraton to kolejny sygnał dla społeczności międzynarodowej: to jest wojna rosji z całym światem i tylko razem możemy ją wygrać” – twierdzi Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

“Wojna niszczy nasze miasta, ale nigdy nie zniszczy naszej woli i pragnienia życia w wolnym kraju. Narodowy opór zjednoczył Ukraińców i cały demokratyczny świat we wspólnym celu – obrony niewinnych ludzi i usunięcia wszystkich okupantów z naszej ziemi. Wojskowi, wolontariusze, lekarze, cywile, goszczący wewnętrznych migrantów w swoich domach lub ludzie maszerujący z ukraińskimi flagami w tymczasowo okupowanych miastach, nasi technicy, którzy pracują nawet w warunkach zagrożenia, by odnowić infrastrukturę cywilną – wszyscy jesteśmy bohaterami. Dla ostatecznego zwycięstwa potrzebujemy znacznie silniejszego wsparcia ze strony zachodnich partnerów i całego cywilizowanego świata. Kyivstar będzie o to apelował na wszelkie możliwe sposoby – wspierając takie koncerty, współpracując z mediami i naszymi partnerami na całym świecie”- mówi Tetiana Łukyniuk, Dyrektor B2C Kyivstar.

Symbolem graficznym telemaratonu jest słonecznik autorstwa ukraińskiego artysty, Daniela Skrypnyka. Organizatorzy akcji twierdzą, że dzięki takiej współpracy można dotrzeć do większej liczby odbiorców, ponieważ jego prace są dobrze znane na całym świecie.

“Teraz słonecznik symbolizuje całą Ukrainę. Zawarłem w nim własne symbole i emocje. Słonecznik jest obserwatorem różnych wydarzeń, które dzieją się wokół. Jest czujnikiem emocji. Uosabia wszystkich, którzy czują na sobie spojrzenia innych. Słonecznik rósł w różnych warunkach, ale teraz, w tej najstraszniejszej i najbardziej emocjonalnej sytuacji, rozkwitł. Prosi, by cały świat zauważył go jako tego, który patrzy na Ukrainę, czuje każdego Ukraińca. Prosi o światło” – opisuje artysta Daniel Skrypnyk.

Organizatorzy zwracają uwagę, że zbiórka pieniężna będzie prowadzona z wykorzystaniem oficjalnych kont Narodowego Banku Ukrainy i Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy. Fundusze zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb żywnościowych, zakwaterowanie uchodźców i obywateli, którzy opuścili swoje domy w wyniku działań wojennych, zapewnienie im odzieży i obuwia, leków i sprzętu medycznego, zapewnienie ludności podstawowych potrzeb życiowych, jednorazowej pomocy finansowej, zaspokojenie innych priorytetowych potrzeb ludzkich itp.

Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej: saveukraine.1plus1.ua.

Poniżej zamieszczamy informacje o kontach bankowych, na których zbierane są środki finansowe na rzecz rozwiązywania problemów humanitarnych w Ukrainie:

UA

Bank: the National Bank of Ukraine
MFO 300001
Account number: UA823000010000032302338301027
EDRPOU 37567866
Recipient: Ministry of Social Policy of Ukraine

EUR

BENEFICIARY: Ministry of Social Policy of Ukraine
IBAN DE85500000000050002137
PURPOSE OF PAYMENT: for ac 32302338301027
BENEFICIARY BANK NAME: DEUTSCHE BUNDESBANK, Frankfurt
BENEFICIARY BANK BIC: MARKDEFF
BENEFICIARY BANK ADDRESS: Wilhelm-Epstein-Strasse 14, 60431 Frankfurt Am Main, Germany

USD

BENEFICIARY: Ministry of Social Policy of Ukraine
BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
ACCOUNT NUMBER: 400807238
BENEFICIARY BANK NAME: JP MORGAN CHASE BANK, New York
BENEFICIARY BANK BIC: CHASUS33
ABA 0210 0002 1
BENEFICIARY BANK ADDRESS: 383 Madison Avenue, New York, NY 10017, USA
PURPOSE OF PAYMENT: for ac 32302338301027

GBP

BENEFICIARY/RECIPIENT NAME: Ministry of Social Policy of Ukraine
ACCOUNT NUMBER: 80033041
IBAN GB52CHAS60924280033041
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
BENEFICIARY BANK NAME: JP MORGAN CHASE BANK NA, London
BENEFICIARY BANK BIC: CHASGB2L
SORT CODE: 60-92-42
BENEFICIARY BANK ADDRESS: 125 London Wall, London EC2Y 5AJ, UK
REFERENCE FOR CREDITING ACCOUNT: 32302338301027

JPY

BENEFICIARY: Ministry of Social Policy of Ukraine
BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
ACCOUNT NUMBER: 653-0430048
BENEFICIARY BANK NAME: MUFG BANK LTD, Tokyo
BENEFICIARY BANK BIC: BOTK JP JT
BENEFICIARY BANK ADDRESS: 1-2-3, Nihombashi HONGOKU-CHO, Chuo-ku, Tokyo 1003 -0021 Japan
PURPOSE OF PAYMENT: for ac 32302338301027

Share.