31 marca: seminarium „Integracja cudzoziemców z grup podatnych na zagrożenia: wyzwania dla Polski” – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

31 marca: seminarium „Integracja cudzoziemców z grup podatnych na zagrożenia: wyzwania dla Polski”

26 marca 2015
31 marca: seminarium „Integracja cudzoziemców z grup podatnych na zagrożenia: wyzwania dla Polski”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w seminarium ekspertskim „Integracja cudzoziemców z grup podatnych na zagrożenia: wyzwania dla Polski” w ramach projektu „ASSEESS monitorowane są działania integracyjne podejmowane w stosunku do trzech kategorii migrantów bardziej niż pozostali narażonych na zagrożenia, a mianowicie: kobiet, dzieci i ofiar handlu ludźmi”.

Seminarium odbędzie się 31 marca 2015 roku w godzinach 9:30-14:00 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, ul. Świeradowska 43, sala 123.

W trakcie seminarium zostaną zaprezentowane wyniki badań mechanizmów integracji cudzoziemców, zwłaszcza grup podatnych na zagrożenia, czyli kobiet, dzieci oraz ofiar handlu ludźmi w Polsce oraz w wybranych krajach Unii Europejskiej. Będą również omówione dobre praktyki integracji z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Podjęte będą również kwestie związane z wyzwaniami dla polskiej polityki integracji związane z integracją grup cudzoziemców podatnych na zagrożenia. 

Seminarium jest organizowane w ramach projektu “ASSESS – Integracja migrantów należących do kategorii migrantów podatnych na zagrożenia”, który Uczelnia Łazarskiego realizuję w partnerstwie z instytucjami badawczymi oraz organizacjami pozarządowymi z 10 krajów UE. 

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Więcej informacji o projekcie na stronach: 

www.assess-migrantintegration.eu

oraz

http://www.lazarski.pl/dzialalnosc-naukowa/projekty-badawcze/art,11,assess-integracja-migrantow-nalezacych-do-kategorii-migrantow-podatnych-na-zagrozenia.html

W ramach projektu „ASSEESS monitorowane są działania integracyjne podejmowane w stosunku do trzech kategorii migrantów bardziej niż pozostali narażonych na zagrożenia, a mianowicie: kobiet, dzieci i ofiar handlu ludźmi”. Celem projektu jest określenie słabych i mocnych stron tych działań w kontekście Wspólnych Podstawowych Zasad Integracji Imigrantów. Ponadto projekt służy wymianie dobrych praktyk pomiędzy krajami UE w zakresie różnych modeli, systemów oraz doświadczeń związanych z migracją.

Projekt wypełnia lukę w zakresie analizy i oceny działań integracyjnych, wskazując konkretne słabe punkty i wyzwania związane z integracją, których doświadczają migranci – kobiety, dzieci oraz ofiary handlu ludźmi. W ramach projektu wypracowana zostanie metodologia i szczegółowe wskaźniki służące monitorowaniu integracji wspomnianych wyżej kategorii migrantów.

Projekt realizowany jest w 10 państwach członkowskich UE, które reprezentują różne modele europejskiej migracji oraz doświadczenia w radzeniu sobie z migracją i integracją. Pięć z nich to “stare” państwa członkowskie, charakteryzujące się znacznym napływem imigrantów (Austria, Belgia, Grecja, Włochy, Hiszpania). Pozostałe pięć to “nowe” państwa członkowskie, będące w fazie tworzenia modeli i systemów działań podejmowanych wobec imigrantów (Bułgaria, Węgry, Malta, Polska, Słowacja). W projekcie uwzględniony jest także europejski poziom instytucjonalny.

Uczestnikom podróżującym z poza Warszawy jest możliwość pokrycia kosztów podróży i noclegu.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do piątku 27 marca 2015 roku.