Wystawa “Pierwszy rok – pierwszy krok” autortstwa Оleksander Mykhailenko – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Wystawa “Pierwszy rok – pierwszy krok” autortstwa Оleksander Mykhailenko

19 marca 2016
Wystawa “Pierwszy rok – pierwszy krok” autortstwa Оleksander Mykhailenko

Od 20 marca do 1 kwietnia w Ukraiskim domu w Warszawie można będzie obejrzeć wystawę ukraińskiego malarza-amatora Oleksandra Mykhailenka “Pierwszy rok-pierwszy krok”. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 marca o 16.00.

Ta wystawa jest podsumowaniem pierwszego roku przeżytego przez autora w Warszawie. Prawie wszystkie prace zostały napisane właśnie w stolicy Polski. W obrazach przeważają jasne, nasycone kolory, odzwierciedlają one emocje towarzyszące nowemu życiu tu i wspomnieniom o Ojczyznie autora. Większość prac prezentowanych na tej wystawie, wykonano farbami akrylowymi.

Оleksander Mykhailenko urodzony 3 lipca 1973 w Mykołajowie, słonecznym mieście na południu Ukrainy. Portowe miasto, dwie rzeki, bliskość morza i wiele słonecznych dni – wszystko to wpłynęło na jego dalszą twórczość. Malować zaczął jeszcze jako dziecko, ale przez dłuższy czas traktował malarstwo raczej jako hobby, a nie jako zawód. Jak na artystę przystało, zawsze szuka nowych materiałów i stylów. Próbuje wielu dziedzin sztuki, nie ogranicza się jedynie do płótna i pędzla, istnieje również szereg jego prac graficznych. Twierdzi, że piękno i inspiracja zawsze są w pobliżu, trzeba jedynie znaleźć czas by uciec od codziennego zgiełku i spojrzeć na świat oczami dziecka. Na Ukrainie,odbyła się wystawa jego prac w rodzinnym Mikołajowie. Alexander zaprasza nas do swojego świata piękna..