"O wszystkim po trochu". Spotkanie z Andrijem Bondarem - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

“O wszystkim po trochu”. Spotkanie z Andrijem Bondarem

0

Fundacja “Nasz Wybór” zaprasza na spotkanie z Andrijem Bondarem – ukraińskim poetą, tłumaczem, eseistą, blogerem i po prostu bardzo ciekawą osobowością. Andrij opowie o “wszystkim po trochu” już 31 maja o godzinie 18:00 w Ukraińskim Domu, ul. Zamenhofa 1

Andrij Bondar – ukraiński pisarz młodego pokolenia, poeta, literaturoznawca i tłumacz. Członek Asocjacji Ukraińskich Pisarzy. Laureat wydawnictwa Smołoskyp (ukr. Смолоскип, 1997).

Polakom bardziej znany z listu “Dziękuję Ci Polsko”, który opublikował na serwisie tyzdhen.ua, w związku z wydarzeniami na Majdanie w 2014 roku. “…dla nikogo w świecie, oprócz Polaków, nasza sprawa nie była tak bliska”. “Cały czas, na wszystkich możliwych frontach, co wcale nie było łatwe, Polska była adwokatem Ukrainy. Czasem wydawała się ostatnim schronieniem i nadzieją” (urywek z tekstu). Autor książek: “Wiosenna herezja” (“vesniana eres’ ” “Prawda i miód” (“Istyna i med”), “Prymitywne formy własności.” (“prymityvni formy vlasnosti”)

Na Ukrainie Andrij jest znanym tłumaczem. Przetłumaczył na ukraiński m. in.powieść Witolda Gombrowicza “Ferdydurke”, a niedawno “Transatlantyk”. Nie mniej znają go również jako redaktora i publicyste, autor antologii młodej poezji ukraińskiej “Start”, był redaktorem naczelnym “Literatury-Plus”, redaktorem “Dzerkalo tyzhnia” i “Gazeta po ukraińsky” – jego kolumny w prasie przyniosły mu nie lada popularność.

Rozmowy z naszym gościem przeprowadzi Natalia Rymska

Spotkanie odbędzie się w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski.

* „Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Fundusz Azylu Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystan”

Share.