The VYO – ukraińska gwiazda reggae i folku zagra we Wrocławiu - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

The VYO – ukraińska gwiazda reggae i folku zagra we Wrocławiu

0

Miłośników muzyki reggae, a także miłośników żywiołowej muzyki folkowej zapraszamy na koncert jednego z najważniejszych zespołów ukraińskiej sceny niezależnej – The VYO, który odbędzie się 4 października w niedawno otwartym klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Bilety w symbolicznej cenie 10 zł można już rezerwować pod adresem [email protected] .

W latach 90-tych zdecydowanym pionierem muzyki w stylu reggae na Ukrainie była formacja The VYO, założona przez grupę przyjaciół w roku 1991. Rdzennymi członkami zespołu są: gitarzysta i wokalista Sergey Pidkaura a także Miroslav Kuvaldin (obaj są też autorami tekstów).

W 1995 roku The VYO został zwycięzcą największego ukraińskiego festiwalu “Czerwona ruta” Zwycięstwo przyniosła im niegrzeczna i “niepoprawnie politycznie” piosenka “Ganja”.

Szczyt popularności muzyki The VYO przyszedł w czasie współpracy z agencją artystyczną “Theretory A” i stałego wyświetlania klipów muzycznych na ogólnokrajowych kanałach telewizyjnych. Posiadający nigeryjskie korzenie frontman zespołu Miroslav sprawił, że publiczność nie dowierzała, że mężczyzna urodził się we wschodniej Ukrainie i “tak dobrze mówi w naszym języku”. Ich pierwszy przebój Zori (Gwiazdy) stał się manifestem ukraińskiego Ruchu Rastafari.

Członkowie zespołu zawsze mieli silne poczucie swobód obywatelskich i zawsze wspierali naród ukraiński w walce o wolność i niepodległość.

Priorytetem w stylach muzyki The VYO jest reggae i ska, czasami miesza się z niektórymi ludowymi dźwiękami. Siłą zespołu są występy na żywo. Wiedzą, jak sprawić, by publiczność z każdej grupy wiekowej wyszła na parkiet… nawet ci, którzy nie rozumieją języka ukraińskiego.

4.10.16 godz. 20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
The VYO (Ukraina)
bilety: 10 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: [email protected], 15 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Wydarzenie na facebooku

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl,www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: [email protected]

Share.