Spotkanie z dyrektorem wykonawczym Transparency International Ukraina Jarosławem Jurczyszynem - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Spotkanie z dyrektorem wykonawczym Transparency International Ukraina Jarosławem Jurczyszynem

0

Fundacja „Nasz Wybór” zaprasza na spotkanie z dyrektorem wykonawczym Transparency International Ukraina Jarosławem Jurczyszynem, który przedstawi temat „Ukraina po Rewolucji godności: pogląd społeczeństwa”. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godzinie 18.00 w Ukraińskim Domu w Warszawie przy ulicy Zamenhofa 1. Językiem spotkania będzie język ukraiński z tłumaczeniem na język polski.

Na spotkaniu przeanalizujemy jakie wymagania wysuwało społeczeństwo i jak te wymagania są realizowane. Dlaczego tempo reform jest właśnie takie, że społeczeństwo nie dostrzega zbyt wielu pozytywnych przemian. Jak na tempo reformowania wpływa międzynarodowe wsparcie i obecność czy nieobecność nowych ludzi we władzach. Jaki jest plan na 2017 rok i czy społeczeństwo obywatelskie jest zdolne sformułować długoterminową wizję rozwoju Ukrainy i adwokować jej wdrążenie przez władzę.

Jarosław Jurczyszyn jest absolwentem wydziału historycznego Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Iwana Franki i wydziału nauk socjalnych i technologii Uniwersytetu Narodowego „Akademia Kijowsko-Mohylańska”. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacji kampanii społecznego lobbingu, politycznej ekspertyzy i analizy polityki. Od 2013 roku stoi na czele Rady (Krajowej Rady Skautowej) Płastu – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy. Dyrektor wykonawczy Transparency International Ukraina i członek Rady Reanimacyjnego Pakietu Reform (największej koalicji społecznych organizacji i ekspertów Ukrainy, które połączyły się dla przesuwania i implementacji reform w Ukrainie).

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Nasz Wybir – Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy IV finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa”. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystań”.

Share.