„Mieszkam tu bo kocham” – film dokumentalny o życiu migrantów w Polsce - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

„Mieszkam tu bo kocham” – film dokumentalny o życiu migrantów w Polsce

0

Materiał ten jest dostępny również w języku ukraińskim

15-minutowy film dokumentalny „Mieszkam tu bo kocham” to trzy historie życia migrantów w Polsce. Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji wspólnie z Fundacją „Nasz Wybór” – pomysłodawcy i realizatorzy projektu, postawili sobie za cel pokazać Polakom ludzi, którzy, chociaż są cudzoziemcami, mieszkają wspólnie z nimi w ich kraju oraz opowiedzieć, jak się tu odnajdują i osiągają sukcesy. 

Film pokazuje z bliska historie imigrantów – ich potencjał, ich sukcesy oraz wyzwania, które muszą pokonywać, żyjąc w Polsce” –  mówi opis filmu na kanale YouTube. – „Pozwala on poznać ich bliżej, zrozumieć i zaakceptować”.

Bohaterami filmu są tancerz baletowy z Gruzji Eduard Bablidze, rodzina Skryckich z Ukrainy, która otworzyła w Krakowie agencję nieruchomości oraz muzyk z Senegalu Pako Sarr. Historia każdego z nich, to nie tylko historia początku nowego życia w nowym kraju, ale także historia o Polsce i Polakach – o tym, jak postrzegają migrantów. Twórcy filmu są przekonani, że pomoże on w likwidowaniu istniejących stereotypów.

Film zrealizowano w ramach Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji. Projekt “Zwiększenie efektywności zarządzania migracjami w Polsce” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

O. D.

Share.