Ukraiński Dom w Warszawie zbiera datki na kontynuację pracy Punktu Konsultacyjnego dla Migrantów - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Ukraiński Dom w Warszawie zbiera datki na kontynuację pracy Punktu Konsultacyjnego dla Migrantów

0

Materiał ten jest dostępny również w języku ukraińskim

„Dzień dobry! Potrzebujemy państwa porady w następującej kwestii…” lub „Potrzebuję konsultacji…” – takie słowa słyszą najczęściej pracownicy działającego w Ukraińskim Domu punktu konsultacyjnego.

W 2016 roku pomogli oni 973 osobom, które zwróciły się z prośbą o pomoc w kwestiach: poszukiwania pracy, legalizacji pobytu, szczególnych sytuacjach, związanych z utratą dokumentów, konfliktu z nieuczciwymi pracodawcami. Pracownicy punktu konsultacyjnego udzielili 1820 porad w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim.

– Szukacie pracy? Znajdziemy dla was odpowiednie ogłoszenia z ofertą i pomożemy umówić się na rozmowę.

– Słabo znacie polski? Doradzimy odpowiedni kurs języka polskiego dla cudzoziemców.

– Kończy się wam wiza i nie wiecie jak prawidłowo wypełnić wniosek o kartę pobytu? Pomożemy wam to zrobić.

– Nie wiecie jak załatwić zezwolenie na pracę? My wiemy, gdzie się zwrócić i udzielimy informacji o tym, jakie są wymagane dokumenty.

W punkcie konsultacyjnym można otrzymać indywidualną konsultację w kwestiach, z którymi spotykają się cudzoziemcy w Polsce – nie ma przecież uniwersalnej recepty – każdy przypadek jest wyjątkowy i wymaga indywidualnej pomocy.

Do niedawna punkt konsultacyjny w Ukraińskim Domu, dzięki finansowemu wsparciu europejskiego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, udzielał tego typu usług za darmo. Niestety, finansowanie punktu konsultacyjnego z grantu tego funduszu już się zakończyło.

Aby punkt mógł kontynuować pracę w obecnej formie, Fundacja „Nasz Wybór” potrzebuje finansowego wsparcia w kwocie 10 tys. złotych miesięcznie, która obejmuje koszt pracy konsultantów oraz opłat biurowo – administracyjnych na utrzymanie punktu. Godzina konsultacji w naszym punkcie kosztuje 33 zł.

Fundacja „Nasz Wybór” zwraca się z prośbą do wszystkich nieobojętnych osób o finansowe wsparcie punktu konsultacyjnego w Ukraińskim Domu. Pomóżcie nam pomagać!

Darowizny na utrzymanie Punktu Konsultacyjnego można przekazywać na konto Fundacji „Nasz Wybór”.”

Fundacja Nasz Wybór
Numer konta: PL 39 1440 1387 0000 0000 1295 6509
Tytuł przelewu: „Punkt Konsultacyjny”.

Share.