Kobiece oblicze wojny – spotkanie z Oksaną Czorną

0

Fundacja Nasz Wybór zaprasza na spotkanie z ukraińską wolontariuszka, ochotniczką 28 oddzielnej zmechanizowanej brygady Oksaną Czorną.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 18:00 w Ukraińskim Domu w Warszawie, ul. Zamenhofa 1.

Oksana Czorna (pseudonim wojenny Kasandra) – Starszy pracownik naukowy oddziału teorii ekonomicznych Narodowej Akademii Nauk, po Majdanie była aktywnie zaangażowana w pomoc ukraińskiej armi, a następnie, w 2015 roku, sama podpisała kontrakt z Siłami Zbrojnymi Ukrainy i została kierowcą- sanitariuszem w 28 oddzielnej zmechanizowanej brygadzie. Codziennie narażała swoje życie na froncie, wywoziła rannych, jeżdziła na wymiany ciał poległych z terrorystami. Pod koniec 2016-go Oksana została demobilizowana.

Spotkanie to idealna szansa dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda i wyglądała sytuacja na wschodzie Ukrainy. Jaka naprawdę jest wojna na Ukrainie. Oksana podzieli się swoimi wspomnieniami o początku działań wojennych, pierwszych ochotnikach, pierwszych poległych oraz pierwszych walkach 20 batalionu, pierwszej przeprowadzonej przez nią ewakuacji poległych i rannych z pola walki, wymianie jeńców oraz 200 (ciał poległych).

*Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Wydarzenie na facebooku.

*Spotkanie odbędzie się w ramach projektu projekt „Nasz Wybór – Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystań”.

Share.