8. Festiwal Kalejdoskop Kultur / Boiko – Lemko Edition/ Święto Wrocławia – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

8. Festiwal Kalejdoskop Kultur / Boiko – Lemko Edition/ Święto Wrocławia

7 czerwca 2015
8. Festiwal Kalejdoskop Kultur / Boiko – Lemko Edition/ Święto Wrocławia

Zapraszamy Was na kolejną edycję festiwalu Kalejdoskopu Kultur do Wrocławia. 

Kalejdoskop Kultur jest inicjatywą dialogu międzykulturowego. Celem całorocznych działań jest edukacja na rzecz tolerancji, budowanie dialogu wśród grup etnicznych i narodowych, a także ochrona i promocja regionalnego folkloru opartego na wielokulturowości Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Punktem kulminacyjnym całorocznej działalności jest Festiwal Kalejdoskop Kultur będący integralną częścią Święta Wrocławia. Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia dorobku artystów reprezentujących mniejszości narodowe, m.in. niemiecką, ukraińską, grecką, romską, łemkowską, żydowską, karaimską oraz bułgarską.

Festiwal startuje w piątek, 12 czerwca 2015 o godz. 21.00, w Klubie Festiwalowym Stary Klasztor łemkowsko- jazzowym koncertem SUSANNY.

Finał tradycyjnie na Wyspie Słodowej: spotykamy się w sobotę, 13 czerwca 2015 o godz. 15.00, by podziwiać irlandzkie, polskie, łemkowskie, ukraińskie, niemieckie, romskie, koreańskie i in. formacje folkowe oraz tradycyjne zespoły pieśni i tańca. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować swych sił w strzelaniu z łuku, dla delikatniejszych: klejenie latającego smoka, filcowanie po tatarsku lub moda z Taszkientu. Nie zabraknie także wybornej kuchni! Wieczorna część programu (start o 19.00!) to ukłon dla dawnych Bieszczad i muzyki korzennej Bojków i Łemków. Kto oglądał „Watahę” wyprodukowaną przez HBO Polska, temu muzyka naszej gwiazdy: TOŁHAJÓW nie powinna być obca! Nim na scenie zabrzmią Tołhajowe stereokarpaty, publiczność rozgrzeje rusińsko-zakarpacki etno-dance z Kijowa, czyli LUIKU.

Ale to oczywiście nie wszystko. Po koncercie na Wyspie Słodowej bawimy się do białego rana w Starym Klasztorze na lemko-jewish afterparty.

Szczegółowy Program tu

Dołączcie do festiwalu na fb

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny