Ambasador Ukrainy w Polsce – Rosja powinna być uznana za państwo terrorystyczne – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Ambasador Ukrainy w Polsce – Rosja powinna być uznana za państwo terrorystyczne

10 października 2022
Ambasador Ukrainy w Polsce – Rosja powinna być uznana za państwo terrorystyczne

Rosja powinna być uznana przez świat cywilizowany za państwo terrorystyczne, sankcje muszą być jeszcze ostrzejsze – podkreślił w poniedziałek ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz w odpowiedzi na ataki Rosji na ukraińskie miasta.

“Rosjanie zaatakowali centrum Kijowa. Kolejne ataki terrorystyczne na cywilach. Rosja ma być uznana przez świat cywilizowany za państwo terrorystyczne, sankcje muszą być jeszcze ostrzejsze, aby zaprzestać tego barbarzyństwa. Więcej wsparcia militarnego dla Ukrainy” – napisał ambasador Wasyl Zwarycz na Twitterze.

Centrum Kijowa / Nacpolocja

W poniedziałek doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego.

Według wstępnych doniesień zginęli cywile. Regionalne władze na zachodzie kraju, we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim, powiadomiły o uruchomieniu systemów obrony przeciwrakietowej i o wybuchach.

Według danych Naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, agresor rano wypuścił 75 rakiet. 41 z nich zostało zneutralizowanych przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.