Bezpłatne kursy języka polskiego - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Bezpłatne kursy języka polskiego

0

Wiadomo, że życie w stolicy kraju daj wiele możliwości, między innymi, w kwestii doskonalenia znajomości języka polskiego. Ale co robić, gdy nie mieszkacie w Warszawie? Nasza odpowiedź – przejrzeć nasz wybór i znaleźć najlepszą dla siebie propozycję!

Lublin

Stowarzyszenie Homo Faber
Bezpłatne kursy językowe odbywają się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania w grupach ze wsparciem w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.
tel./fax: +48 81 534 45 13
e-mail: [email protected]
www.hf.org.pl

Stowarzyszenie «Centrum Wolontariatu»
Bezpłatne kursy języka polskiego na poziomach A2-B1 odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. Dzień spotkań wyznacza grupa.
Ul. Jezuicka 4.

Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa
Kursy odbywają się na poziomach B1 oraz C1 w siedzibie Fundacji pod adresem:
Ul. Chopina 14 lok. 70

Kraków

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Biblioteka oferuje kursy języka polskiego dla osób od 18 lat. Zajęcia odbywają się w grupach do 10 osób. Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki: http://www.rajska.info/strona-glowna/zapowiedzi-wydarzen/117-polski-jest-super-polish-language-meetings-for-foreigners.html

Wrocław

Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu
Zajęcia odbywają się na wszystkich poziomach. Aby zarejestrować się na próbny test należy wypełnić formularz na stronie projektu: www.kontynenty.cis.wroclaw.pl. Pytania pod numerem telefonu: +48 71 782 35 21.

Białystok

Białostockie Centrum Wsparcia Studentów ze Wschodu
Udział w bezpłatnych kursach języka polskiego mogą wziąć studenci, którzy uczą się na białostockich uczelniach. Aby wziąć udział w kursie należy wysłać zgłoszenia na adres Centrum. Szczegółowe informacje na stronie: onw.org.pl/blog/2015/10/16/rekrutacja-na-bezplatne-kursy-jezyka-polskiego-szkolenia-i-staze-/

Jeśli w mieście, w którym mieszkacie nie ma na tej liście, nie martwcie się – niezłym sposobem na naukę języka polskiego mogą być bezpłatne kursy online. W ich przypadku wszystko zależy od chęć i regularnej nauki każdego dnia.

Bezpłatne e-kursy języka polskiego na portalu porteuropa.pl

Autorski kurs Jakuba Łoginowa, który bazuje na podobieństwie języka ukraińskiego i polskiego. Nauka polega na przyswajaniu jedynie tych słów i konstrukcji, które się różnią. Autor w taki sposób nauczył się ukraińskiego za jedyne 4 miesiące.
Aby otrzymywać lekcje, należy zamówić newsletter  na stronie www.porteuropa.eu/ua/polskamowa
W następnych numerach gazety będziemy kontynuować publikowanie listy instytucji, które prowadzą kursy językowe.

Przygotowała Julia LASZCZUK

Share.