Charytatywny koncert Antuanetty Miszczenko w Warszawie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Charytatywny koncert Antuanetty Miszczenko w Warszawie

0

Materiał ten jest dostępny również w języku ukraińskim

W niedzielę, 19 lutego o 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia (Warszawa, ul. Modzelewskiego 59) odbędzie się charytatywny koncert ukraińskiej pianistki Antuanetty Miszczenko, która trzy lata temu, podczas tragicznych wydarzeń Rewolucji Godności, grała na pianinie na barykadach. Bilety – cegiełki w cenie 25 zł można nabyć bezpośrednio przed koncertem w kasie (od 18:00) lub za pośrednictwem Internetu.

Całkowity dochód z koncertu będzie przeznaczony na pomoc dzieciom żołnierzy, którzy zginęli w trakcie działań wojennych na wschodzie Ukrainy i na potrzeby dzieci z Awdijewky. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce – głównego partnera wydarzenia i przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Polsce.

Antuanetta Miszczenko urodziła się w 1992 roku w Kijowie. Naukę gry na pianinie rozpoczęła w wieku 8 lat. Swą grą na Majdanie podczas Rewolucji Godności wspierała demonstrantów w trakcie pełnienia wart i starć z „Berkutem”. Pianino, na którym grała dla uczestników Rewolucji, stało się symbolem walki ukraińskiego narodu o europejskie wartości. Na koncercie w Warszawie Antuanetta zagra także te utwory, które wykonywała na Majdanie.

Warto dodać, że Antuanetta stała się główną bohaterką filmu dokumentalnego „Pianino” w reżyserii Vity Drygas, opowiadającego o tragicznych wydarzeniach na Ukrainie trzy lata temu. Podczas koncertu odbędzie się promocja tego filmu, a także dzieła Macieja Drygasa „Usłyszcie mój krzyk”. 17 marca filmy trafią do dystrybucji w Polsce.

О.D.

Share.