Cztery projekty z Ukrainy na wspólnym koncercie w Krakowie – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Cztery projekty z Ukrainy na wspólnym koncercie w Krakowie

3 października 2015
Cztery projekty z Ukrainy na wspólnym koncercie w Krakowie

W czwartek  8 października  o godz. 19:30 (wstęp od 19:00) w Klubie Studenckim Żaczek – Kraków (al. 3 maja 5) zagrają cztery muzyczne projekty z Ukrainy: Flyzzza, Zapaska, 5 vymir, Sasha Boole.

BILETY:
dostępne na www.ekobilet.pl oraz w Klubie Żaczek
link:
http://ekobilet.pl/szukaj/w/Kraków/od/2015-09-12/do/2015-10-12/na/muzyka/id/1/5231562-298

STUDENKI 10 pln / w dniu koncertu 15 pln
NORMALNY 20 pln /w dniu koncertu 25 pln

5 VYMIR /psychodeliczny, alternatywny rock/
Grupa działa od dekady! Swoje piosenki śpiewają po angielsku i po polsku. 5 Vymir gra psychodelicznego, alternatywnego rocka. W listopadzie wyjdzie ich nowy album „Mistoliniya”. W Krakowie usłyszycie utwory z tej płyty przedpremierowo. To będzie ich pierwszy koncert poza Ukrainą!

FLYZZA /reggae, ska /
Czołowi przedstawiciele reggae i ska z Ukrainy. Działają od 15 lat, łączą w muzyce reggae, hip-hop, funk, muzyke latynoską, rock, folk i elektronikę. Zagrali setki koncertów w Ukrainie i zagranicą.

ZAPASKA / elektronika, folk /
To jeden z najwięcej koncertujących zespołów na ukraińskiej scenie alternatywnej. Duet z Kamieńca Podolskiego – Jana Szpaczyńska i Pavlo Neczytajlo tworzą kompozycje za pomocą instrumentów tradycyjnych oraz sprzętu elektronicznego. Magia ich muzyki ukryta jest w tym, w jaki sposób łączą typowe style, stwarzając coś całkowicie indywidualnego. Przez 5 lat istnienia Zapaska miała kilka tras koncertowych, a także pojawiła się na scenach różnych festiwali na Ukrainie i za granicą. Były to m. in. Bažant Pohoda 2014 (Słowacja), Europejski Stadion Kultury 2012 (Polska), United Islands of Praha 2012 (Czechy) i Waves of Vienna (Austria).

SASHA BOOLE / folk, country /
To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w zeszłym roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. W Polsce dał wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy. 

https://www.youtube.com/watch?v=geiq5C22isM

Koncert na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1464305127204549/