Debatа panelowа pt. „Ramy pokoju”

0
Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) oraz Fundacji Autonomia i Towarzystwa Edukacji Antydyrksyminacyjnej (TEA) zapraszają na debatę panelową pt. „Ramy pokoju”, która odbędzie się w najbliższą  sobotę, 10 grudnia 2016 r. w godz. 18:00 – 20:00 w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 28 w Warszawie. 

Debata organizowana w symbolicznym dniu: 10 grudnia to Międzynarodowy dzień Praw Człowieka, jest to także ostatni dzień Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć. Symboliczne jest również miejsce, w którym odbędzie się spotkanie: biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, którego zadaniem jest stanie na straży wolności i praw człowieka, bez względu na pochodzenie, narodowość, religię, płeć, kolor skóry czy jakąkolwiek inną cechę.

W trakcie debaty uczestnicy będą zastanawiać się, jak działać na rzecz pokoju oraz praw człowieka w aktualnej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce i na świecie. Pod tym kątem przyjrzą się szczególnie edukacji oraz roli mediów. 

W debacie wezmą udział:
– dr Ludwika Włodek – dziennikarka, wykładowczyni w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.
– Agnieszka Kozakoszczak – prezeska zarządu i koordynatorka programu edukacyjnego w Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej.
– Piotr Bystrianin – założyciel i prezes zarządu Fundacji „Ocalenie” wspierającej migrantów i migrantki oraz prowadzącej działania na rzecz dialogu międzykulturowego.
– Przedstawiciel/ka Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wprowadzenie i moderacja: Agata Teutsch – prezeska zarządu Fundacji Autonomia, działającej na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy.

Share.