Prezentacja książki „Polak z Ukrainy” w Warszawie

0

Czy łatwo być imigrantem ze Wschodu w Polsce? Jak to jest porzucić życie we własnym kraju na rzecz lepszej przyszłości w innym? Na te oraz inne pytania postara się odpowiedzieć Dima Garbowski.

Już 4 czerwca w Empik Junior (Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122) fani znanego Youtubera będą mogli wysłuchać jego przemyśleń. Spotkanie wokół książki „Polak z Ukrainy” (Wydawnictwo W.A.B.) będzie tłumaczone na język ukraiński.

Dima Garbowski prowadzi popularny kanał na YouTube – „Polak z Ukrainy”. W 2016 roku porzucił Kijów i wraz z rodziną przeprowadził się do Polski. Chcąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości, postanowił dokumentować swoje życie oraz przemyślenia i dzielić się nimi z widzami serwisu internetowego. Publikowane przez niego krótkie filmiki w zabawny sposób odczarowują powszechny w Polsce obraz imigranta. Teraz Dima opisuje swoje doświadczenia na łamach książki „Polak z Ukrainy” i opowiada o nie zawsze łatwej drodze do szczęścia, jaką przeszli jego bliscy.

Stara się również odpowiedzieć na pytania: z jakim przyjęciem spotykają się imigranci ze Wschodu? Czy Ukraińcy są podobni do Polaków? Czy my – jako sąsiedzi – w ogóle się znamy? Dima z przymrużeniem oka opowiada o trudnościach związanych z życiem na obczyźnie. W książce poczucie humoru miesza się z melancholią, która od czasu do czasu dopada każdego obcokrajowca mieszkającego poza granicami swojej ojczyzny.

Dima Garbowski –pochodzący z Ukrainy Youtuber, który od 2016 roku mieszka z rodziną w Warszawie. Prowadzi kanał „Polak z Ukrainy” obserwowany przez ponad 21 tysięcy subskrybentów.

Dima Garbowski
11 czerwca, godz. 18:00
Empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Share.