Dzień Kultury Ukraińskiej na Ursynowie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Dzień Kultury Ukraińskiej na Ursynowie

0

22 maja odbędzie się Dzień Kultury Ukraińskiej na Ursynowie. To wydarzenie jest gestem solidarności. Podczas imprezy wystąpi zespół Haydamaky. 

Organizatorzy zapraszają na wyjątkową niedzielę w kolorach niebiesko-żółtych. 22 maja na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) odbędzie się spotkanie z kulturą i kuchnią ukraińską. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00.

– To jest nasz gest solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą. Chcemy w taki sposób ugościć mieszkających na Ursynowie i w Warszawie Ukraińców, ale także dać możliwość bliższego poznania naszych sąsiadów. Będzie można spróbować dań kuchni ukraińskiej, zobaczyć ich rękodzieła, a także posłuchać wspaniałej muzyki – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

W programie zaplanowane są liczne atrakcje – przede wszystkim koncerty. Wystąpią między innymi: Jaroslav Politov, Yordana Dranchuk, Oksana Tykmiv, Troye Zillia i AtmAsfera. O godz. 19.00 zagra ukraińska gwiazda – zespół Haydamaky.

Na miejscu będą także stoiska ukraińskich rękodzielników, strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować dań regionalnych oraz nalewek i piwa. Na dzieci czekać będą animacje oraz konkursy z nagrodami.

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Ukrainy. Chętni będą mogli wziąć udział w licytacjach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wydarzenie organizuje Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z Agencją PR Publicon. Patronem jest radio SuperNova. Wydarzenie poprowadzą Weronika Marczuk i Piotr Grządkowski

Share.