Filmy ukraińskie na Warszawskim Festiwalu Filmowym - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Filmy ukraińskie na Warszawskim Festiwalu Filmowym

0

Materiał ten jest dostępny również w języku ukraińskim/
Матеріал також можна прочитати українською мовою

13 października w Warszawie rozpoczyna się 33. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W tym roku Ukrainę będą na nim reprezentowały dwa filmy pełnometrażowe oraz jeden film animowany.

Podczas festiwalu odbędzie się światowa premiera filmu dokumentalnego Dom „Słowo” w reżyserii Tarasa Tomenki. Projekcja filmu – 17 października o 21:00 w „Kinotece” w Pałacu Kultury i Nauki. Film można będzie także obejrzeć w środę, 18 października. Rozkład seansów można znaleźć tutaj.

трейлер д/ф "Будинок "Слово""

FRESH PRODUCTION GROUP презентує перший офіційний трейлер документального фільму "Будинок "Слово"" режисера Тарас Томенко (Taras Tomenko).

Opublikowany przez FRESH PRODUCTION GROUP na 11 października 2017

W pozakonkursowej części festiwalu będzie prezentowany ukraiński film animowany „Mój przyjaciel potwór” w reżyserii Serhija Melnyczenki. Film o przyjaźni głównej bohaterki Soni i potworka Czu można będzie obejrzeć w sobotę, 21 października o 11:00 w „Multikinie”.

Kolejny ukraiński film dokumentalny, który będzie walczył o nagrodę Warszawskiego Festiwalu to dzieło Ulany Osowskiej „Prawie 10000 wyborców” i to także będzie światowa premiera. Film można będzie obejrzeć w poniedziałek 16 października, wtorek – 17 października i niedzielę 22 października w „Kinotece”. Szczegółowa informacja: wff.pl

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy potrwa do 22 października. Przypominamy, że w jego programie są nie tylko pokazy filmów z różnych stron świata, ale także spotkania z reżyserami i twórcami filmów, panele i dyskusje. Zachęcamy do wspierania uczestników z Ukrainy i wspólnego kibicowania ukraińskiej kinematografii!

О.D.

 

Share.