„Gołębie pokoju” z Ukrainy odwiedziły Polskę – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

 „Gołębie pokoju” z Ukrainy odwiedziły Polskę

21 marca 2016
 „Gołębie pokoju” z Ukrainy odwiedziły Polskę

Międzynarodowy projekt społeczny „Dzieci za pokojem na całym świecie” nabrał rozpędu. Polska to 15 kraj, do którego zawitali młodzi ambasadorzy pokoju z Ukrainy. Na początku pobytu dzieci z obwodów lwowskiego, tarnopolskiego, iwano – frankowskiego, czerniowieckiego i wołyńskiego odwiedziły Ambasadę Ukrainy w Polsce. Tym razem, wspólnie z dyplomatami zrobiły kolejną mapę pokoju.

– To mapa symboliczna, ale robi duże wrażenie. Dzieci przyklejają do niej papierowe gołębie pokoju w narodowych barwach – w tym przypadku Ukrainy i Polski. Na gołębiach piszą swe życzenia dla wszystkich, dla całego świata – mówi Iryna Rybarska, dyrektor Fundacji „Widrodżennia Prykarpattia”. Mapę dzieci zabierają ze sobą na Ukrainę.

Na mapie można przeczytać najróżniejsze życzenia dzieci. Każde z nich jest szczere, otwarte i prawdziwe i, o czym przekonani są uczestnicy akcji, obowiązkowo musi się spełnić. Będąc jeszcze na Ukrainie, 36 dzieci stworzyło mapę z życzeniem pokoju, porozumienia, spokoju i dobra, którą podarują posłom Sejmu RP w tracie odwiedzin polskiego parlamentu.

Jak poinformowali organizatorzy, w akcji „Dzieci za pokojem na całym świecie” bierze udział 10 tysięcy dzieci z Ukrainy, które odwiedzają 32 kraje. Akcja zakończy się 1 czerwca – w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Będzie to prezentacja wszystkich map ze wszystkich krajów, które odwiedzili mali ambasadorzy pokoju z Ukrainy.

Oksana Denysyuk

dity4 dity3 dity 2 dity 3