Katowice, Warszawa. Prime Orchestra z Charkowa rozpoczyna cykl występów charytatywnych – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Katowice, Warszawa. Prime Orchestra z Charkowa rozpoczyna cykl występów charytatywnych

1 maja 2022
Katowice, Warszawa. Prime Orchestra z Charkowa rozpoczyna cykl występów charytatywnych

Orkiestra Symfoniczna z Charkowa “Prime Orchestra” rozpoczyna cykl występów charytatywnych w miastach Europy na rzecz Ukrainy.

Pierwszy koncert odbędzie się 1 maja 2022 roku w Katowicach, przy wsparciu sieci kreatywnych miast UNESCO – Creative Cities Network oraz Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy. Kolejny występ będzie miał miejsce 5 maja 2022 roku o godzinie 18.00 w Warszawie (Plac Defilad).

Koncert w Warszawie otworzy 8. edycję projektu PLAC DEFILAD. Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Zarządem Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i pod Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy jak podziękowanie wolontariuszkom i wolontariuszom, Warszawiankom i Warszawiakom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Następnie orkiestra uda się do miast bałtyckich: Tallina, Tartu, Rygi, Helsinek i wielu innych.

Główną misją “Prime Orchestra” jest realizacja serii charytatywnych występów orkiestry w miastach europejskich (w tym w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO) oraz informowanie mieszkańców Europy o prawdziwej sytuacji w Ukrainie, która cierpi z powodu brutalnej rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę. To właśnie poprzez muzykę orkiestra chce znaleźć oddźwięk w sercach obywateli Europy, wezwać do jedności przeciwko wojnie i złu.

Muzycy “Prime Orchestra” przygotowali dla europejskiej publiczności specjalny repertuar – oryginalne symfoniczne interpretacje znanych ukraińskich i światowych hitów.

Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie i rodzinnemu miastu orkiestry Charkowowi.

Informacje o orkiestrze

“Prime Orchestra”  została założona w 2014 roku w Charkowie. Jest symbiozą tradycji i innowacji – wykonują najlepsze światowe przeboje rocka, popu i elektronicznej muzyki tanecznej w oryginalnej symfonicznej interpretacji.

Źródło: Informacje prasowe