Z komórką po kulturalnych instytucjach - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Z komórką po kulturalnych instytucjach

0

Chcesz wiedzieć, jakie ciekawe wydarzenie kulturalne odbywa się w miejscu twego zamieszkania? Pomoże ci w tym aplikacja do telefonu Guides4Art, która posiada także ukraińską wersję.

Bezpłatną aplikację stworzyła jedna z krakowskich firm. Jest to osobisty przewodnik po instytucjach kultury i sztuki w Polsce. Guides4Art to aplikacja do telefonów, która umożliwia odnalezienie na mapie Polski muzeów, galerii oraz innych miejsc związanych ze sztuką. Niepotrzebne są do tego inne aplikacje w telefonie. Aktualizowany, często przez samych pracowników muzeów, audioprzewodnik czyni odwiedzanie instytucji kultury bardziej atrakcyjnym.

Aplikacja może być przydatna także dla przebywających w różnych miastach Polski turystów.

– Dzięki Guides4Art przy użyciu telefonu można nawet wejść do muzeum i zobaczyć wybrane ciekawe eksponaty – podpowiada Anna Barwicka, specjalista do spraw komunikacji projektu Guides4Art. Aplikacja zawiera adresy, dane kontaktowe i mapę z lokalizacją obiektów, a także informację o aktualnych wydarzeniach, które odbywają się w danym miejscu. Guides4Art zawiera nie tylko przewodnik po różnych galeriach, muzeach i kinach w Polsce, ale jest także wygodnym narzędziem do zapoznania się z kulturą i sztuką kraju. Autorzy projektu zamieścili w aplikacji różne wersje językowe, w tym także ukraińską.

– Obecnie do Polski przyjeżdża wielu Ukraińców.  Ważne, aby pomóc im włączyć się do życia kulturalnego kraju. I dobrze byłoby, gdyby zapoznawali się z nim w ojczystym języku – podpowiada Anna Barwicka.

Aplikacja Guides4Art zawiera obecnie prawie tysiąc adresów instytucji kultury. Informacje są przez cały czas aktualizowane.

Za pośrednictwem strony internetowej można także samemu informować twórców tej aplikacji o ciekawych artystycznych przedsięwzięciach, z którymi, waszym zdaniem, warto zaznajomić większe grono osób.

Autorzy dodatku są oczywiście otwarci na współpracę z różnymi organizacjami i instytucjami, które działają na niwie kultury. W ramach abonamentu, muzea i galerie mają możliwość same zarządzać w aplikacji swymi eksponatami i opisywać je w różnych językach. Stwarza to możliwość poszerzenia koła osób, które interesują się wydarzeniami w danej placówce kulturalnej.

Aby śledzić wydarzenia kulturalne w odwiedzanym przez was mieście, dzielnicy czy miejscu wystarczy zainstalować w telefonie Guides4Art. Aplikację wraz z instrukcją instalacji znajdziecie na stronie guides4art.pl.

Paweł ŁOZA

Share.