Koncert DagaDana w Lublinie – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Koncert DagaDana w Lublinie

7 sierpnia 2015
Koncert DagaDana w Lublinie

Polsko-ukraińska grupa, w której muzyce przeplata się jazz, folk i elektronika po kolejnych światowych podróżach zawita do Lublina z nowymi inspiracjami oraz poszerzonym o amerykańskiego perkusistę Franka Parkera.

Koncert odbędzie się 14 sierpnia o 21.00  w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12)

Przez ostatnie lata sporo podróżowali po całym świecie. Dawno nie grali w Lublinie. To doskonała okazja aby przybyć na koncert do Wirydarza.

Zespół zaprezentuje utwory zarówno z 3 znanych publiczności albumów, jak i zdradzi nowe poszukiwania etniczne, które są wynikiem współpracy z mongolskimi i chińskimi muzykami, która zawiązała się w Pekinie.

W grudniu 2008 roku zaspół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami. Na debiutancki album “Maleńka” (7.02.2010, Offside Records) trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów, Polskie Radio “Trójka” udzieliło mu patronatu a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata.

W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie “20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy a także wydała drugi krążek “Dlaczego nie” (14.11.2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestiżowego portaluwww.WorldMusic.co.uk.

W lutym br. w sprzedaży pojawiła się najnowsza płyta zespołu polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety – Janusza Różewicza.

“List do Ciebie” to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława).
Nowy album składa się z jedenastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza przenikają się świetnie z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wsparła również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroku, gdzie rozgrzewał do czerwoności tysiące fanów. DAGADANA od początku działalności odwiedziła takie kraje jak Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, czy Wielka Brytania.

Skład:
Daga Gregorowicz- wokal, elektronika
Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski- wokal, kontrabas, gitara basowa, skrzypce
Frank Parker – perkusja

Wstęp na koncert jest WOLNY
Do zobaczenia pod sceną!

After Party zapewni dla Was.

SKADYKTATOR!
– “Jedyny Dyktator, którego kochają wszyscy”.

Słynny ze swojego zamiłowania do karaibskiej muzyki etnicznej, niestrudzony w poszukiwacz nowych, autentycznych brzmień i odkrywczych harmonii. Uwielbia wszystko co tańczy. Używa stóp, aby opowiadać najważniejsze zrytmizowane historie.
Tym razem wystąpi z ethno-world-karaibskim tanecznym setem dijeskim przyprawionym hasłami przypominającymi o instynkcie wolności i wibracyjności całego wszechświata.
Everybody get ready!
Let`s do the rocksteady!
Znajdż swoje trzecie oko, rozciągnij je i każ mu tańczyć.