Konkurs „Mniejszości wyszehradzkie w roku 2025” - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Konkurs „Mniejszości wyszehradzkie w roku 2025”

0

Fundacja „Nasz Wybór” przy wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego ogłasza konkurs dla studentów pierwszych lat uczelni oraz młodzieży na przygotowanie materiału prasowego na temat „Mniejszości Wyszehradzkie w roku 2025”.

Zadaniem konkursu jest porównanie współczesnej sytuacji mniejszości oraz migrantów w poszczególnych krajach czwórki Wyszehradzkiej z wizją ich sytuacji w przyszłości w roku 2025.

Oczekujemy prac dotyczących ogólnej sytuacji mniejszości i migrantów w waszym kraju lub jednego z trzech obszarów tematycznych: zatrudnienie, mieszkalnictwo oraz edukacja.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Można stworzyć swój dziennikarski styl. Prace mogą być napisane zarówno po polsku jak i po angielskim. Objętość pracy od 1 do 5 stron. Wygrają prace najlepsze pod względem merytorycznym oraz oryginalne. Pracę które wygrają trzeba będzie przetłumaczyć na język angielski.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w dwudniowym szkoleniu dziennikarskim w Bratysławie (Słowacja) w lutym 2016 roku wraz z uczestnikami z innych krajów Wyszehradzkiej czwórki (Węgry, Czechy i Słowacja).

W takcie szkolenia zostanie przygotowany magazyn „Visegrad Minorities in 2025”, w którym zostaną opublikowane prace zwycięzców konkursu.

Prace konkursowe prosimy wysyłać do 31 stycznia 2016 roku na adres elektroniczny: [email protected] z dopiskiem „Konkurs”. W przypadku pytań prosimy pisać na podany adres elektroniczny.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z organizacją „People in Need” (Słowacja) i finansowany przez Fundusz Wyszehradzki.

Share.