Kreml w europejskich mediach i polityce. Debata w Ukraińskim domu w Warszawie

0

W czwartek, 28 listopada o godz. 16:30 w Ukraińskim domu w Warszawie (ul. Zamenhofa,1 ) odbędzie się debata pt.Kreml w europejskich mediach i polityce: jak w ostatnich latach zmieniał się wizerunek Rosji w UE.

Po aneksji Krymu i rozpętaniu wojny na Donbasie wydawało się, że dla Putina jeszcze długo nie będzie miejsca na salonach europejskich. Uruchomiony mechanizm sankcji gospodarczych i personalnych miał zademonstrować niezgodę wszystkich członków UE na agresywną politykę Moskwy.

Dziś Gazprom z niemieckimi koncernami energetycznymi za przyzwoleniem rządu Niemiec finalizuje projekt gazociągu Nordstream 2, a prezydent Francji Emmanuel Macron nalega, że to już czas na nowe otwarcie w relacjach pomiędzy Zachodem a Kremlem dla ochrony bezpieczeństwa wszystkich Europejczyków.

Czy kraje Europy Zachodniej już są gotowe do powrotu do relacji z Kremlem „business as usual”? Jak w tej rzeczywistości odnajduje się Polska i państwa bałtyckie? Jaki wizerunek Rosji dziś prezentują media?

O tym debatować będą dziennikarze:
dr Sandra Užule-Fons – pochodząca z Łotwy dziennikarka, bada propagandę polityczną i fake news, współautorka m.in. filmu dokumentalnego „Bałtycki poker. W co gra Putin?”
Jakub Iwaniuk – korespondent Le Monde w Warszawie, wykładowca Collegium Civitas
Florian Kellermann – korespondent Deutschlandradio w Warszawie i Kijowie.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Chimiak z ISP, członkini Stowarzyszenia Za Wolną Rosję

Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu „Dyplomacja publiczna 2019” oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wydarzenie na facebook

Share.