Łap Ukrainę!

0

Oni już od roku „łapią” ukraińską kulturę nad Wisłą. Zapytacie: kto? Towarzystwo polsko-ukraińskie, które działa przy katedrze ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Za pomocą projektu internetowego pod nazwą „Uap Kulturę” rozpowszechnia informacje na temat życia kulturalnego Ukrainy i Ukraińców, a oprócz tego organizuje w Warszawie pokazy filmów, debaty i spotkania naukowe. Poprzez ten projekt studenci ukrainistyki chcą poszerzyć wiedzę społeczeństwa polskiego na temat wschodniego sąsiada – Ukrainy.

Dla popularyzacji Ukrainy, głównie w kwietniu, w warszawskim klubie „Grawitacja” studenci zorganizowali cykl spotkań z ukraińskimi artystami oraz działaczami kulturalnymi. Oprócz tego można było zobaczyć spektakle teatralne, posłuchać ukraińskiej muzyki. Uczestnicy „Planety Ukraina” (tak nazywał się ten cykl) mieli możliwość poznać smaki Ukrainy i spróbować ukraińskich potraw. 

Program imprez organizowanych przez młodzież można śledzić na stronie www.uapkulture.wordpress.com, а także na Facebooku i Twitterze.  
Do idei popularyzacji Ukrainy wśród Polaków może przyłączyć się każdy z nas! Autorzy „Uap Kulturę” proszę o zwracanie się do nich z ciekawymi pomysłami, zawiadamianie o wydarzeniach kulturalnych, o jakich dowiedzieliśmy się od znajomych, z Internetu, telewizji, prasy czy inną drogą, aby informację o nich można było rozesłać dalej.

Najczęściej grupa zbiera się przy katedrze ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ale można też skontaktować się z nimi pisząc na adres: [email protected]

Paweł ŁOZA

Share.