Mecz o pokój #StopWarInUkraine: charytatywny mecz piłkarski Legii — Dynamo odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Mecz o pokój #StopWarInUkraine: charytatywny mecz piłkarski Legii — Dynamo odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie

10 kwietnia 2022
Mecz o pokój #StopWarInUkraine: charytatywny mecz piłkarski Legii — Dynamo odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie

Mecz charytatywny Match for peace#StopWarInUkraine pomiędzy polską drużyną Legiia i ukraińskim Dynamo odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 20.30 (CET, 21.30 czasu kijowskiego) na Stadionie Legii w Warszawie.  Wydarzenie będzie transmitowane przez polski kanał TVP, ukraińskie kanały 2+2, 1+1 International, Dynamo Kyiv TV, a także internetowe platformy telewizyjne 1+1 Video, Kyivstar TV i kanały YouTube FootballHub , Dynamo, TSN i UNIAN.


Będzie to pierwszy mecz z serii akcji charytatywnych mających na celu zebranie funduszy na wsparcie Ukrainy. W ten sposób wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów, a także darowizny, które zostaną przekazane podczas transmisji telewizyjnej, zostaną przeznaczone na zajęcie się największymi problemami humanitarnymi, które pojawiły się w związku z zakrojoną na szeroką skalę wojną w Rosji na Ukrainie. W szczególności pieniądze trafią na oficjalne rachunki Narodowego Banku Ukrainy Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy, a środki te zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb żywnościowych i zakwaterowania uchodźców i osób, które opuściły swoje domy  w związku z działaniami wojennymi, zaopatrzenie ich w odzież i obuwie, leki i sprzęt medyczny; zapewnienie ludziom rzeczy pierwszej potrzeby, jednorazowej pomocy finansowej, zaspokojenia innych priorytetowych potrzeb ludzkiego życia itp.

Cena biletu zaczyna się od 30 zł (PLN), bilety można kupić na stronie pod tym linkiem.

Oprócz meczu piłki nożnej w wydarzeniu wezmą udział światowej sławy ukraińskie artystki – Tina Karol, Julia Sanina (The Hardkiss), Kateryna Pavlenko (Go_A) i DOROFEEVA. W ten sposób publiczność doświadczy pięknego występu na żywo, w którym wezmą udział goście stadionu – ukraińskie kobiety i dzieci, które z powodu wojny tymczasowo opuściły swoje domy, a obecnie przebywają w Polsce.

Tina Karol jest Ludową Artystką Ukrainy, osobą publiczną, solistką Zespołu Pieśni i Tańca Sił Zbrojnych Ukrainy. Odznaczona Państwowym Medalem za Pracę i Zasługi oraz Państwowym Orderem Misji Pokojowych. W 2006 roku reprezentowała Ukrainę na Eurowizji w Grecji. Jest trenerem 11 sezonów i  z rzędu i 5-krotnym trenerem-zwycięzcą  programu wokalnego Voice of the Country (The Voice) i Voice. Dzieci.

12 kwietnia na stadionie Tina wystąpi z kultową piosenką “Ukraine Is You”, która jest symbolem ukraińskiej jedności i miłości do Ojczyzny, a która od 2016 roku jest objęta programem szkolnym.

Julia Sanina to frontwoman zespołu The Hardkiss, autorka tekstów, blogerka i prawdziwa rockowa diva. Znajduje się na liście “100 najbardziej odnoszących sukcesy kobiet Ukrainy” i “35 najbardziej znanych przedstawicielek kultury narodowej, które osiągnęły sukces w wieku poniżej 35 lat według” magazynu NV. Jako członek The Hardkiss wielokrotnie wygrywała i była nominowana do ukraińskich National Golden Firebird Music Awards, YUNA, M1 Music Awards. Julia wystąpi z piosenką Lovers (Kokhanci), jednym z najpopularniejszych przebojów zespołu.

Kateryna Pavlenko jest solistką elektro-folkowego zespołu Go_A, reprezentowała także Ukrainę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Występ zespołu zajął 5. miejsce w finale i 1. Miejsce – na światowym rankingu Spotify Top Viral. Podczas występu na stadionie solistka Go_A zwróci się do publiczności i kibiców legendarnym utworem SHUM (angielski – noise), który znajduje się w TOP najpopularniejszych listach przebojów na świecie.

DOROFEEVA to ukraińska piosenkarka, trenerka Voice of the Country, blogerka i autorka tekstów. Popularność zyskała jako członkini zespołu “Vremya i Steklo”, którego w czasach wielokrotnie była laureatką i nominowaną do ukraińskich National Golden Firebird Music Awards, YUNA, M1 Music Awards. W pierwszym roku swojej solowej kariery stała się prawdziwą cyfrową sensacją na Ukrainie, jej piosenki znalazły się na szczycie list przebojów i zdobyły przesłuchania płytowe na platformach cyfrowych. Według wyników z 2021 r. znalazła się na liście “100 najbardziej wpływowych kobiet Ukrainy” według magazynu Focus. DOROFEEVA zaśpiewa legendarną strzelecką  piosenkę “Och, na łące czerwona kalina” (ukr. Oi u Luzi Chervona Kalyna), która jest obecnie symbolem ukraińskiego oporu i bohaterstwa w wojnie z Rosją.

Projekt organizuje zespół  Big Entertainment Shows 1+1, wydarzeniem kieruje TRI Directions – Natalia Łysenkowa, Natalia Rovenska i Maria Grygorashchenko, znane z produkcji dla światowej sławy artystów.

Igor Tsyganik, ukraiński dziennikarz sportowy i komentator, będzie relacjonował mecze dla ukraińskich widzów.

Inicjatorami projektu Mecz o pokój#StopWarInUkraine są klub piłkarski Dynamo oraz 1+1 media, jeden z największych holdingów medialnych w Europie Wschodniej. Projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy oraz Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy.