Noc Muzeów:Wernisaż wystawy Natalii Lisovoi „Subject” oraz perfomance artystki „Oddech”

0

Ukraiński Dom w Warszawie zaprasza na wystawę oraz performance artyski z Kijowa Natalii Lisowej. Wydarzenie odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 2019 18 maja od godz. 19.00

Natalia Lisova – artystka, krytyk sztuki, pracuje w kierunku performance, instalacji, land artu, site specific art. W 2018 uczestniczka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia (kurator projektu Janusz Bałdyga), miasto Poznań. Brała udział w Akademii Podstawy 2017, kurs z Method Fund, Kijów, 2017. Jest absolwentką Kilowskiego Narodowego uniwersytetu kultury i sztuki, 2011. Od 2009 jest studentką School of Performance, Lwów.

Projekt „Subjects” (wideo, instalacja)

Pracując nad tematem „Obecność artysty w performansie”, artystka przeprowadziła badanie granic sztuki performance i psychologii percepcji widza, i usystematyzowała wyniki w pewną strukturę.
Projekt „Subjects” to performance, instalacja i wideo fragmentów performansów innych artystów, w których zwraca się uwagę na ruchy i figury wykonawców. Różni artyści, różne sposoby wykonania, różne konteksty są łączone w jedno ciągłe wideo. Dzięki przetwarzaniu graficznemu czarno-biały obraz jest pozbawiony subiektywnego obciążenia, zostaje wolny od podpisów.
Projekt był realizowany w ramach programu stypendialnego GAUDE POLONIA (kurator profesor Janusz Bałdyga Poznań, Polska, 2018).

Performance „Oddech”

50 drewnianych patyczków o wysokości 2,5 m i szerokości 1 cm, przymocowanych między klatką piersiową a sufitem, poruszają się w rytmie oddechu. Projekt przypomina rzeźbę i doskonale demonstruje mechanizm wdechu / wydechu.

Sponsorzy Galerii w Ukraińskim Domu: Meest Polska, Lykamobile

Facebook

Share.