Nowa muzyka elektroniczna z Ukrainy w Warszawie

0

15 – 23 listopada 2019 roku odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE.

„Eufonie” to festiwal muzyczny, odwołujący się do tradycji wspólnoty regionalnej większości krajów określanych dzisiaj jako Europa Środkowo-Wschodnia, rozciągająca się od Bałkanów, poprzez Rumunię i Austrię, kraje Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainę i Białoruś, po kraje bałtyckie, poszerzana niekiedy o Skandynawię. Obszar ten to fascynujący tygiel ścierających się wpływów Wschodu i Zachodu, kipiący energią kulturową, która nieraz określała tożsamość narodów bez własnych państw.

Klasyka, elektronika, folk. Koncert, taniec, performance, barokowa opera, monodram. Kolejna edycja II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE zamieni Warszawę w muzyczną stolicę naszej części regonu!

W zaledwie 9 dni, od 15 do 23 listopada 2019 r. na festiwalowych scenach wystąpi blisko 640 artystów z 20 państw! 15 koncertów, 8 orkiestr, 3 prapremiery i 7 polskich premier. W repertuarze tegorocznego festiwalu znalazły się kompozycje m.in. Witolda Lutosławskiego, Dymitra Szostakowicza, Antonína Dvořaka, Grażyny Bacewicz, Béli Bartóka, Andrzeja Panufnika, Wojciecha Kilara i Krzysztofa Pendereckiego.

Jedną z cech wyróżniających Festiwal jest różnorodność gatunkowa. W ślad za ubiegłoroczną edycją, która oprócz muzyki klasycznej prezentowała elektronikę i taniec na najwyższym, światowym poziomie, organizatorzy poszerzyli ofertę dodatkowo o jazz oraz muzykę dawną.

Nowa muzyka elektroniczna z Ukrainy

16 listopada w ramach ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE odbędzie się koncert prezentujący twórców muzyki elektronicznej. Tym razem na scenie zobaczycie i usłyszycie trójkę docenionych na świecie artystów ukraińskich – Vakula, Voin Oruwu i Zavoloka.

Koncert odbędzie się w klubie Hybrydy (ul. Złota 7/9) 16 listopada o godz. 22.00.

Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie od 30 zł do 40 zł.

Bilety ulgowe będą dostępne dla emerytów, rencistów, na podstawie ważnej legitymacji oraz dla młodzieży szkolnej i studentom do 26. roku życia na podstawie ważnej legitymacji. Studenci zagraniczni muszą posiadać międzynarodową legitymację studencką ISIC.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenas: PKN ORLEN

Program całego wydarzenia: II Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie

Share.