Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce. Konferencja – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce. Konferencja

13 czerwca 2021
Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce. Konferencja

Zapraszamy do udziału w konferencji „Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce”, która odbędzie się 15 czerwca 2021 roku w godzinach 10:00-12:30 w trybie online. Inicjatorem wydarzenia jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

W ostatnim czasie migracja z Ukrainy do Polski, która od lat miała charakter zarobkowy, zmienia się w kierunku rozwoju przedsiębiorczości i długoterminowego pobytu w Polsce jako kraju życiowych interesów. Świadczy o tym m.in zwiększenie się aktywności migrantów w zakresie
prowadzenia działalności gospodarczej: stanem na koniec 2020 r. w Polsce działało 16 482 firmy z ukraińskim kapitałem, z czego 1/3 jest zarejestrowana w Warszawie. Przy czym w dalszym ciągu obserwujemy tendencję wzrostowa.

Podczas szerszej dyskusji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, Ambasady Ukrainy w Polsce, organizacji pozarządowych i środowiska biznesowego, a także ukraińskich przedsiębiorców w Polsce pragniemy pokazać nową twarz migracji, zdefiniować potrzeby i zbadać legislacyjne i prawne uwarunkowania oraz przedstawić możliwe kierunki rozwoju dla przedsiębiorczości w środowisku migranckim, – piszą organizatorzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Rejestracja na konferencję: link

Szczegółowe informacje: Konferencja „Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce” – PolskoUkraińska Izba Gospodarcza (pol-ukr.com)

Konferencja organizowana jest w ramach kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie”.

Program konferencji

Moderacja: Myroslava Keryk, Fundacja „Nasz Wybór”

Słowo wstępne: 
Andrzej Drozd, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Rozwój przedsiębiorczości Ukraińców w Polsce i jej proeksportowy kierunek.
Tetiana Gomon, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Kampania społeczna „Partnerstwo i Zatrudnienie”.

Marcin Wiatrów, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Migracje zarobkowe z Ukrainy: nowe trendy i kontynuacja.
Karolina Zdrodowska, Miasto stołeczne Warszawa. Warszawa – miasto możliwości.
Dmytro Horban, Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej. Migracje z punktu widzenia Ambasady: obserwowane zmiany i tendencje.
Paweł Kułaga, Foreign Personnel Service. Zatrudnienie cudzoziemców: zmiana wektorów.
Vadym Melnyk, Dronehub. Success story: rozwój startupu w Polsce i możliwości eksportowe.
Katarzyna Durbajło-Andracka, Agnieszka Pełechaty, Bank BNP Paribas. Bank zmieniającego się świata: rozwiązania finansowe i narzędzia do rozwoju.
Joanna Torbé, Kancelaria Adwokacka Joanna Torbé & Partnerzy. Najważniejsze zmiany w prawie dot. cudzoziemców