Online-spotkanie z ukraińską pisarką Tanią Malarczuk - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Online-spotkanie z ukraińską pisarką Tanią Malarczuk

0

Fundacja „Nasz Wybór” zaprasza na spotkanie z ukraińską pisarką Tanią Malarczuk pt. O tożsamości migrantów w kontekście życiorysu Wacława Lipińskiego. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Integracja przez literaturę II” współfinansowanego ze środków M. St. Warszawy.

26 listopada o godz. 18.00 odbędzie się onine-spotkanie ze słynną ukraińską pisarką Tanią Malarczuk, której powieść „Zapomnienie” ukazała się niedawno w polskim tłumaczeniu.

„Zapomnienie” to fascynująca i prawdziwa historia życia wybitnej postaci przełomu XIX i XX wieku, historyka, teoretyka ukraińskiego konserwatyzmu i przeciwnika myśli nacjonalistycznej Wacława Lipińskiego – Polaka z urodzenia i Ukraińca z wyboru.

Wydanie powieści w języku polskim to doskonała okazja, by porozmawiać nie tylko o niezwykłej postaci Wacława Lipińskiego, ale także o aktualnych wyzwaniach stojących przed migrantami za granicą, poszukiwaniu siebie, swojej tożsamości i miejsca w nowym społeczeństwie. Sama pisarka Tania Malarczuk od wielu lat mieszka w Wiedniu, co pozwoliło jej doświadczyć wszystkich wyzwań i możliwości stojących przed migrantami.

Tania Malarczuk – jest autorką kilku zbiorów krótkiej prozy, powieści „Biografia przypadkowego cudu” (2013) i „Zapomnienie” (2016), powieści młodzieżowej „Mox Nox” (2018) oraz książki wiersza wolnego i kolażu "Bóg jeszcze będzie dziękował za takie grzechy" (2020); eseistka, regularnie pisze dla mediów ukraińskich i niemieckojęzycznych. Mieszka w Wiedniu. W 2013 roku dostała jednocześnie dwie nagrody literackie: Vilenica-Kristall (Słowenia) i nagrodę Josepha Conrada. W 2016 r. „Zapomnienie” zostało uhonorowane tytułem Książki Roku BBC Ukraine. W 2018 r. Tania Malarczuk została laureatką w konkursie literatury niemieckojęzycznej Ingeborg-Bachmann-Preis.

Prowadzenie: Sasza Iwaniuk – mieszkająca w Warszawie ukraińska badaczka i pisarka, założycielka Klubu Literackiego PO SĄSIEDZKU, autorka licznych artykułów naukowych i publicystycznych, pisze m.in. dla „Polityki”, autorka powieści „Amor[t]e”, nominowanej do Nagrody „Najlepsza książka roku od BBC” oraz do nagrody Miasta Literatury UNESCO.

Spotkanie odbędzie się w trybie online w ramach działalności Klubu Literackiego PO SĄSIEDZKU działającego przy Ukraińskim Domu w Warszawie.

26 listopada, godz. 18.00 – spotkanie w języku ukraińskim
30 listopada, godz. 18:00 – premiera nagrania z tłumaczeniem na język polski

Transmisję na żywo można będzie obejrzeć na stronie: Ukraiński Dom w Warszawie

Wydarzenie na Facebooku

Share.