Pokaz filmów krótkometrażówych ukraińskiej reżyserki Myro Klochko w Warszawie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Pokaz filmów krótkometrażówych ukraińskiej reżyserki Myro Klochko w Warszawie

0

Galeria Dim serdecznie zaprasza na pokaz filmów krótkometrażówych ukraińskiej reżyserki Myro Klochko.


Pokaz filmów odbędzie się w Galerii Dim (Ukraiński Dom w Warszawie, ul. Zamenhofa, 1) 1 października o godz.19.00.

Myro Klochko urodziła się i wychowała w Ukrainie. Ukończyła studia reżyserskie na Akademii Filmowej FAMU w Pradze, obecnie przebywa na stypendium
artystycznym Gaude Polonia, pracując nad nowym projektem – filmową adaptacją opowiadania autorstwa Witolda Gombrowicza.

W swoich filmach Myro opowiada historie „małych ludzi” i poszukuje magii w życiu codziennym. Na pokazie będzie można zobaczyć cykl z 4 filmów rezyserki – szkolne prace, a także zobaczyć prezentację nowego projektu.

Po ogladaniu filmów będzie okazja porozmawiać o tematach poruszanych w filmach, również z sama autorką. Podzielić się własnymi historiami i porozmawiać o tym, czego szukamy za granicą, czego nie możemy znaleźć w domu.

Filmy:

Діна – DINA – 8 min, Czech Republic, 2016.

Krótka historia o dziewczynie, Dine, która spotyka swoją pierwszą miłość. Ma sekretnego przyjaciela, ptaka. To magiczna historia dorastającej dziewczyny, sfilmowana na taśmie 16 mm.

Інші перспективи – Other perspectives – 13 min, Czech Republic 2017.

Wideodokument o dziewczynie Irze, która przyjechała do Pragi z Ukrainy, aby zarobić pieniądze na realizację swojego marzenia o tym aby stać się artystką i dostać sie na studia do Akademii. W tym filmie reżyserka pracowała z animacją, która pomogła stworzyć wewnętrzny świat młodego artysty, który nie jest zbyt dobry w rysunku.

Плюс Один – Plus One – 24min, Czech Republic, 2019.

Szczęśliwi nowożeńcy Ida i Yura czekają na swoje pierwsze dziecko. Jednego dnia Ida dowiaduje się, że dziecko będzie osobliwe.

Любов і риби – Love and fish – 9 min, Ukraine, 2020.

Historię o miłości dwóch osób – sprzedawczyni ryb i więźnia, jedyne co przychodzi im robić, to marzyć o sobie.

Wszystkie filmy będą miały napisy w języku angielskim.

Więcej info: facebook.

Share.