Polska premiera filmu dokumentalnego "Jazda obowiązkowa" - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Polska premiera filmu dokumentalnego „Jazda obowiązkowa”

0

Film o relacji matki i córki ukazanej na tle losów całej rodziny, która przeprowadziła się z Ukrainy do Polski i zaczyna nowe życie w Warszawie będzie zaprezentowany w ramach Konkursu Głównego 16. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity w Warszawie.

Julia Polniuk to 10-letnia łyżwiarka figurowa urodzona w Starokonstantynowie na Ukrainie. Po wybuchu Majdanu jej rodzina wyemigrowała do Polski. Decyzję o przeprowadzce podjęła mama Julii Marina (37 l.). W dwa tygodnie spakowała walizki, wypisała dzieci ze szkoły, a nowo wyremontowany dom wystawiła na sprzedaż. Teraz rodzina Polniuków rozpoczyna całkiem nowe życie w Warszawie. Bez pracy, bez pieniędzy, bez bliskich i bez znajomości języka. Marina rzuca losowi wyzwanie, szukając w Polsce lepszych perspektyw na przyszłość dla swoich dzieci. W młodości marzyła o karierze aktorskiej, ale nie mogła zrealizować swoich ambicji. Teraz zrobi wszystko, aby jej dzieci miały lepszy los niż ona. Największe nadzieje pokłada właśnie w Julii. W tym roku dziewczynka ma szanse wystartować w Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Figurowym. A za tym idzie sukces, uznanie i kto wie – może nawet większa szansa na polskie obywatelstwo dla całej rodziny. Julia próbuje sprostać oczekiwaniom mamy i nie zawieźć nadziei rodziny, ale jest jej bardzo trudno w nowym kraju, w nowej szkole, pod okiem wymagającej trenerki. Czy będzie w stanie rozwinąć skrzydła, niosąc ciężar cudzych ambicji i oczekiwań?

Pokaz odbędzie się 10 maja o godz. 19.00 w KINOTECE, w sali nr 4. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem i bohaterami filmu.

Pozostałe seanse 14 i 16 maja: KINOTEKA oraz 19  maja w kinie MURANÓW.

Bilety można kupić on line kinoteka.pl, w kasie i na stronie obydwu kin.

Share.