Polski zespół Chemia na scenie Międzynarodowego Festiwalu Respublica na Ukrainie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Polski zespół Chemia na scenie Międzynarodowego Festiwalu Respublica na Ukrainie

0

Polski zespół rockowy Chemia na początku jesieni można będzie zobaczyć na scenie wielkiego międzynarodowego festiwalu. Zespół kierowany przez Wojciecha Balczuna został zaproszony na festiwal Respublica, który odbędzie się 1-4 września na Starym Mieście w Kamieńcu Podolskim.

W tym roku Wojciech Balczun został prezesem ukraińskiej komunikacji kolejowej – Ukrzaliznycia SA. We wrześniu goście festiwalu Respublica usłyszą jego zespół Chemia – jeden z najcześciej koncertujących zespołów w Polsce.

Szósty Międzynarodowy Festiwal Respublica 2016 odbędzie się 1-4 września. Miejscem akcji tradycyjnie będzie Kamieniec Podolski. Tu, w pobliżu historycznej twierdzy XIV wieku zostanie umieszczonych kilka scen, na których wystąpią najlepsze zespoły z różnych krajów. Także najlepsi uliczni malarze z całego świata przyjadą tu, żeby pomalować ściany domów w różnych częściach miasta, ponieważ Respublica jest jedynym na Ukrainie festiwalem street artu o tak dużej skali. Kamieniec Podolski jest też pierwszym miastem, które reprezentuje Ukrainę w światowym projekcie Google Street Art Project.

Atmosfera dawnego miasta, historyczna twierdza i inne zabytki, kreatywna młodzież,  stopniowa transformacja depresyjnych rejonów miasta na muzeum sztuki współczesnej, socjalnej i terenowej: festiwal Respublica co roku udowadnia, że sami możemy zmieniać swoje miasto na lepsze.

Przez 5 lat na scenach festiwalu występowały zespoły z Ukrainy, Białorusi, Polski, Rosji, Turcji, Niemiec. W 2016 roku przyjadą tu muzycy z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Szwecji. Łącznie na festiwalu wystąpią ponad 70 zespołów z 9 państw świata.  Wśród nich, w szczególności, polski zespół rockowy Chemia, brytyjski zespół Molotov Jukebox, Kadavar (Niemcy), Scream Your Name (Szwajcaria), Walking With Strangers (Szwecja), białoruski zespół „Dai Darogu!”, Botanic Project, Trubetskoy, ukraińskie zespoły TheHARDKISS, Vivienne Mort, Epolets, Vagonovozhatye, Morphine Suffering i wiele innych.

Śledź oficjalną stronę internetową festiwalu http://respublicafest.com

Facebook

Share.