Pomoc dla Majdanu od mieszkańców Wilanowa

0

Była dobra muzyka, niesamowita energia i wyjątkowi ludzie, którzy hojnie wsparli rodziny ofiar Majdanu. Podczas piątkowego koncertu charytatywnego „Wilanów-Majdan. Wspólna sprawa” wolontariusze Fundacji Otwarty Dialog zebrali do puszek prawie 7 tys. złotych. Dodatkowo, za 2,6 tys. złotych, zlicytowano również gitarę w barwach Ukrainy, podpisaną przez artystów. Jej szczęśliwym posiadaczem stał się Artur Buczyński – zastępca burmistrza dzielnicy Wilanów. 

Koncert zorganizowany 24 kwietnia przez Dzielnicę Wilanów, którego partnerem była m.in. Fundacja Otwarty Dialog, odbył się dokładnie miesiąc przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Stał się dowodem pamięci o ofiarach Majdanu oraz wsparcia dla ich rodzin. Tragiczne wydarzenia z lutego nie kończą bowiem problemów, z którymi zmaga się Ukraina. Pomoc wciąż  jest potrzebna, a każdy gest jest przez Ukraińców doceniany.

„Cieszy nas, że Fundacja Otwarty Dialog mogła być parterem tak ważnego i potrzebnego wydarzenia. Za pomocą naszej Fundacji, zebrane podczas piątkowego koncertu pieniądze, trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, które na Majdanie straciły bliskich” – mówi Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

W koncercie udział wzięli artyści polscy i ukraińscy, wielu z nich wspierało wcześniej aktywistów z Majdanu, występując na scenie w Kijowie. Na Wilanowie wystąpili m.in. Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Venio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha. Koncert poprowadził Szymon Majewski.

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka do puszek, odbyła się również aukcja przedmiotów przekazanych przez artystów i partnerów. Oprócz gitary, podpisanej m.in. T. Love, Enej, czy Jurka Owsiaka, za łączną kwotę 250 zł zlicytowano też płyty.  

Fundacja Otwarty Dialog

 

Share.