Przemoc w rodzinie, relacjach, bliskich związkach. Spotkanie informacyjne dla cudzoziemców – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Przemoc w rodzinie, relacjach, bliskich związkach. Spotkanie informacyjne dla cudzoziemców

22 listopada 2021
Przemoc w rodzinie, relacjach, bliskich związkach. Spotkanie informacyjne dla cudzoziemców

Ukraiński Dom w Warszawie / Fundacja “Nasz Wybór” we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie zaprasza na spotkanie informacyjne dla migrantów na temat “Przemoc w rodzinie, relacjach, bliskich związkach”, które odbędzie się 22 listopada 2021 o 18.00 w trybie online, transmisję na żywo można oglądać na stronie Ukraińskiego Domu,  a także na stronie wydarzenia.


Na spotkaniu dowiecie się czym jest zjawisko przemocy w rodzinie, przemocy w relacji, przemocy w bliskich związkach i czym to się charakteryzuje.

Na spotkaniu oprócz definicji, statystyk i prawa (polskiego i międzynarodowego) będzie okazja żeby porozmawiać o mitach na temat przemocy w rodzinie, o kampaniach społecznych w Polsce i za granicą. Dowiesz się też w jaki sposób reagować, jak wspierać osoby doznające przemocy, gdzie zgłosić się po specjalistyczną pomoc.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Gawęda – wiceprezeska fundacji Feminoteka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ).

Język spotkania: polski

Spotkanie informacyjne realizowane jest w ramach projektu “Wpływ pandemii COVID 19 na ukraińskie kobiety-migrantki w Polsce. Pilotażowy projekt badawczy”. Projekt finansuje Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie.