Rewolucja Szewczenki w Teatrze Polskim

0

18 marca o godz. 19.00 w Teatrze Polskim w Warszawie wystąpi chór „Dudaryk”. Chór przedstawi program „Шевченко Revolution”.

„Шевченко Revolution” (Rewolucja Szewczenki ) – nowe autorskie spojrzenie na spuściznę ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki, którego twórczość była, i jest nadal, jednym z filarów budowania tożsamości Ukraińców. W programie koncertu, któremu przyświeca hasło „Na nowo odkryjmy Szewczenkę”, zabrzmią tradycyjne i nowatorskie aranżacje utworów muzycznych opartych na poezji Szewczenki, ukraińskie pieśni ludowe należące do ulubionych przez poetę.

Chłopięcy chór „Dudaryk” został założony w 1971 roku we Lwowie przez Mykołę Kacała. Od samego początku swego istnienia prowadzi imponującą działalność artystyczną. Obecnie – Państwowa Akademicka Kapela Chóralna „Dudaryk”, po ponad 40 latach twórczej działalności, może poszczycić się długą historią międzynarodowych tras koncertowych i występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie.

Bilety do nabycia w cenie 20, 25, 30 zł, w kasach Teatru Polskiego: https://www.teatrpolski.waw.pl/pl/bilety/sprzedaz_i_rezerwacje/

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizator: Związek Ukraińców w Polsce
Sponsorzy: SAS Concierge, Meest, perekaz24
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TokFM, Nasze Słowo, Portal prostir.pl
Partnerzy: Fundacja Nasz Wybór, Stowarzyszenie Studentów Ukraińskich w Polsce

Share.