RozdIlovI: poezja, muzyka, wizualizacja. Występ na żywo w Warszawie

0

Fundacja „Nasz Wybór” zaprasza 1 października do Ukraińskiego domu w Warszawie o godz. 19.00 na artystyczny występ na żywo projektu „rozdIlowI”.

„rozdIlowI” to interakcja między literaturą, muzyką, obrazem wizualnym. Wszystkie trzy elementy rozwijają się w czasie rzeczywistym w ciągu dwóch godzin, gdy uczestnicy projektu są na scenie. Każda z dyscyplin z których się składają „rozdIlowI” może istnieć osobno. Ale mogą one także wzajemnie się wzmacniać. Obecnie projekt „rozdIlowI” łączy nie tylko trzy dyscypliny artystyczne, ale także trzy kraje sąsiadujące – Ukrainę, Białoruś i Polskę.

To bardziej akt, niż przedstawienie lub recytacja. To pewnego rodzaju akt uczucia, który jest całkowitym zanurzeniem w gęstej ciemnej przestrzeni serca drugiego człowieka, którego każde poruszenie się – radosne lub zrozpaczone – odstrasza najważniejsze wspomnienia i najbardziej ukrywane marzenia. Jednocześnie „rozdIlowI”, paradoksalnie, są rzeczą niezwykle lakoniczną, a zatem niezwykle przejmującą. / Zhenia Oliinyk, TEATR /

… „rozdIlowI” – o sile próżni, która często jest siedliskiem istnienia ludzi, gwarantem ich niewidzialnego odosobnienia. O wszechmocy miłości, która może wypełnić, dezaktywować, zamienić tę próżnię w koszmarny sen-wspomnienie. O tym, jak strasznie żyć, ale żyć naprawdę się chce … I to wielka radość, że tak głęboki projekt jest poza granicami undergroundu. / Igor Panasov, CULTPROSTIR /

„rozdIlowI” zebrali się w 2012 roku – od tego czasu projekt współpracował z różnymi muzykami i artystami sztuki wideo, odbywał się w różnych lokalizacjach. Eksperyment trwa.

Uczestnicy projektu:
Olia Mykhailiuk, Kijów – autorka projektów multidyscyplinarnych z udziałem znanych ukraińskich pisarzy, muzyków, artystów sztuki wideo. Kontynuuje eksperymenty w tej płaszczyźnie. Projekt obejmuje jej koncepcję, wybór tekstu, wizualizację.
Sergij Zadan, Charków – jest jednym z najbardziej znanych pisarzy ukraińskich. Jego prace zostały przetłumaczone na dziesiątki języków, nagrodzone licznymi nagrodami, pokazane i wystawiane w teatrach w różnych krajach. Aktywnie współpracuje z artystami i muzykami. W projekcie są jego teksty autorskie, głos.
Alexey Vorsoba, Mińsk – kompozytor, akordeonista. Lider instrumentalnego trio PortMone, wysoko ceniony przez ekspertów muzycznych i publiczność festiwalową od Portugalii po Iran. W projekcie są jego kompozycje autorskie, akordeon.
Tomasz Sikora, Wrocław – muzyk, kompozytor, filozof. Znany z udziału w zespole Karbido, który występował w całej Europie, a także w Chinach, Australii i USA. Projekt obejmuje jego autorskie kompozycje, saksofon, soundbox.
Sergij Pilavets, Iwano-Frankiwsk – jest artystą sztuki wideo. Jego prace medialne były wystawiane w galeriach w Ukrainie, Polsce, Niemczech. Często współpracuje z twórcami, wykonawcami, muzykami, aktorami. W projekcie są jego wizualizacja i efekty.

Strona projektu – rozdilovi.org

Projekt realizowany jest przy wsparciu Ukraińskiego Funduszu Kulturowego i Narodowego Centrum Kultury.


Partnerem projektu jest Fundacja Garaż Hermetyczny, Warszawa.

Wstęp wolny!

30 września o godz. 19.00 w Ukraińskim domu w Warszawie odbędzie się spotkanie z artystami i prezentacja projektu „rozdIlowI” .

Share.