Ruszyła zbiórka funduszy na rzecz Ukrainy – na jakie wsparcie możemy liczyć? – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Ruszyła zbiórka funduszy na rzecz Ukrainy – na jakie wsparcie możemy liczyć?

22 kwietnia 2015
Ruszyła zbiórka funduszy na rzecz Ukrainy – na jakie wsparcie możemy liczyć?

Już niemal trzy tysiące szkół bierze udział w zbiórce publicznej „Pomoc Ukrainie”!

Niejedna polska organizacja pozarządowa poruszona losem ludności cywilnej na Ukrainie postanowiła pomóc naszym wschodnim sąsiadom w ich trudnej politycznej i gospodarczej sytuacji. Także Fundacja Odzyskaj Środowisko włącza się do akcji pomocy ze swoją inicjatywą, jaką jest zbiórka publiczna Pomoc Ukrainie (nr zbiórki: 2015/893/OR).

Z uwagi na wcześniejszą aktywność Fundacji na Ukrainie (prowadzenie szkoleń dotyczących ekologii) organizacja ta zdecydowała się wesprzeć wschodnich sąsiadów poprzez organizację zbiórki publicznej. Akcja prowadzona jest już niemal w trzech tysiącach polskich szkół i prawdopodobnie zostanie rozszerzona o kolejne placówki.

Każda szkoła otrzymała specjalnie oznakowaną skarbonkę oraz komplet dokumentów. Fundacja Odzyskaj Środowisko wierzy w duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli a także włączenie się do akcji działających już kół wolontariackich, harcerskich itp. Ponadto do udziału w zbiórce i indywidualnych wpłat zachęca również firmy i osoby prywatne. Zebrane fundusze zostaną przekazane ukraińskim organizacjom pozarządowym działającym na rzecz ludności cywilnej na Ukrainie – m. in. do Caritas Ukraina.

Więcej informacji na temat akcji oraz ukraińskich partnerów można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: www.pomocukrainie.com

Prosimy o włączenie się do akcji pomocy dla Ukrainy!

Fundacja Odzyskaj Środowisko
ul. B. Głowackiego 4a/15, 25-368 Kielce
KRS 0000384339  |  NIP 6572885362  |  REGON 260468090

[email protected]

www.pomocukrainie.com | www.odzyskajsrodowisko.pl