Sposób wyszukiwania. Zukentiy Gorobjow. Wernisaż wystawy - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Sposób wyszukiwania. Zukentiy Gorobjow. Wernisaż wystawy

0

20 sierpnia o 19:00 w Galerii Dim W Ukraińskim domu w Warszawie (Zamenhofa, 1) odbędzie się otwarcie wystawy indywidualnej “Sposób wyszukiwania” Zukentiya Gorobjowa.


“Po dłuższej pracy w dziedzinie reklamy i designu zdałem sobie sprawę, że projektant cały czas przebywa w dość sztywnych ramach, nie mając całkowitej swobody. Projekt został zainspirowany frazą z sentencji delfickich po łacinie „Nosce te ipsum”, co oznacza „Poznaj samego siebie”. To zdanie uderzyło mnie swoją prostotą. Dodatkowo natknąłem się na nie podczas procesu wewnętrznych doświadczeń i przechodzenia na nowy etap rozwoju, związany z przemyśleniem, poznaniem siebie i osobistą transformacją. Ogólną formą projektu jest przejście, przekształcenie swobodnej, ulicznej formy liter, kaligrafii w malarstwo abstrakcyjne. Wykorzystując mechanikę projektowania graficznego, malarstwa i swobodę ulicznej kaligrafii, staram się nawiązać dialog z widzem”, – mówi artysta.

Denys Kuzmenko aka Zukentiy Gorobyov – urodził się w 1984 roku w Ługańsku. W 2006 roku ukończył Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Tarasa Szewczenki w Ługańsku. Projektant, typograf, ilustrator, artysta. Mieszka i pracuje w Kijowie.

Wybrane wystawy i projekty artystyczne:
Seria performasów na poparcie książki współczesnej poezji “Dobrze” z ilustracjami artysty Ługańsk/Odessa/Charków 2009-2010
Wystawa sztuki współczesnej «+/-17» Galeria “Cech №17”, Ługańsk 2013,
Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Współczesnej “Biriuczy” 2013,
Wystawa sztuki współczesnej „SWOI” Charków, JermiłowCentrum 2014.
Obecnie artysta przebywa na stypendium MKiDN “Gaude Polonia”.

Wydarzenie na facebooku.

Share.