Spotkanie autorskie Andrija Lyubki i Oleksandra Bojczenki - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Spotkanie autorskie Andrija Lyubki i Oleksandra Bojczenki

0

6 listopada o 19:00 w księgarni Tarabuk w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa odbędie się spotkanie autorskie dwóch ukraińskich pisarzy Andrija Lyubki i Ołeksandra Bojczenki.

Andriy Lyubka zaprezentuje “Karbid”, a Ołeksandr Bojczenko “50 procent racji”.

Andrij Lubka (ur. 1987) − jeden z najciekawszych ukraińskich literatów młodego pokolenia; poeta, pisarz, eseista, tłumacz i felietonista. Zdobywca licznych nagród literackich, m.in. Debiut (2007) oraz Laury Kijowskie (2011). Dwukrotny stypendysta (2010, 2012) programu Gaude Polonia MKiDN. Uczestnik festiwali literackich na całym świecie, od Rio de Janeiro do Stambułu. Tłumaczony na języki: polski, niemiecki, angielski, portugalski, rosyjski, chiński, czeski, serbski, macedoński, litewski, słowacki i turecki.

Karbid (tłum. Bohdan Zadura) ‒ powieść awanturnicza, oparta na faktach, które przerastają wyobraźnię. Na poziomie fabuły to satyryczna opowieść o przemycie na Zakarpaciu, na poziomie symbolicznym to książka o próbach wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej i Europy w ogóle.
—–
Ołeksandr Bojczenko (ur. 1970) − ukraiński krytyk literacki, tłumacz z polskiego i rosyjskiego, bardzo popularny na Ukrainie felietonista, wykładowca uniwersytecki. Trzykrotny stypendysta (2005, 2008, 2013) programu Gaude Polonia MKiDN. Zwycięzca ukraińskiej nagrody Książka Roku 2003, laureat Nagrody Eseistyki Nowoczesnej im. Jurija Szewelowa w 2015 roku. Książka 50 procent racji jest pierwszą publikacją autor przetłumaczoną na język polski.

50 procent racji (tłum. Bohdan i Marek Zadura) ‒ zbiór felietonów o współczesnej Ukrainie, ale o uniwersalnej wymowie.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Wydarzenie na facebook

Share.