Spotkanie informacyjne: Jak wesprzeć dziecko bez opieki?

0

30 sierpnia o godz. 17.00 w Ukraińskim domu w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjnie pt. „Jak wesprzeć dziecko bez opieki?”

Czy wiecie, że rocznie około 200 dzieci cudzoziemskich przebywa w Polsce bez opieki rodziców lub innych opiekunów prawnych (w tym 52 dzieci pochodzi z Ukrainy)? Tylko 40% z nich trafia do rodzin zastępczych, reszta umieszczana jest w placówkach opiekuńczych.

Jednocześnie z badań wynika, iż rodzina zastępcza jest jednym z najlepszych sposobów zapewnienia dzieciom bez opieki środowiska sprzyjającego ich rozwojowi; miejscem, gdzie ich potrzeby mogą być skutecznie zaspokojone.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wesprzeć dziecko bez opieki, w tym jak zostać rodzicem zastępczym, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 30.08.2019 r. o godz. 17:00 w Ukraiński Dom W Warszawie / Fundacja Nasz Wybór (ul. Zamenhofa 1 w Warszawie). Spotkanie poprowadzą Magdalena Sadowska (SIP) oraz Hanna Dobrzyńska (IOM).

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „FAB – Piecza zastępcza ponad granicami” współfinansowanego z programu Unii Europejskiej „Prawa, równość i obywatelstwo” (2014–2020). Projekt ma na celu zwiększenie gotowości rodzin zastępczych do przyjmowania pod opiekę dzieci cudzoziemskich.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.
Współorganizatorem spotkania jest Ukraiński Dom W Warszawie / Fundacja Nasz Wybór

Wydarzenie na facebook.

Share.