Studia polsko-ukraińskie na Uniwersytecie Jagiellońskim – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Studia polsko-ukraińskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

25 czerwca 2018
Studia polsko-ukraińskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Od roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zapraszana na nowy kierunek na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych — studia polsko-ukraińskie.

Planujesz rozwinąć biznes z partnerem z Ukrainy lub samodzielnie wejść na tamten rynek i potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości gospodarczych tego kraju?

Lubisz podróżować, zachwycił cię Lwów, Odessa i Kamieniec Podolski, marzysz o założeniu firmy turystycznej, ale nie znasz historii tych miejsc, ani języka?

Widzisz swoją przyszłość w działalności kulturalnej lub edukacyjnej, w organizacjach rządowych i pozarządowych, zamierzasz realizować projekty na Wschodzie, ale nie masz wystarczającej wiedzy o kulturze i życiu codziennym tego regionu ?

Z myślą o tego typu zapotrzebowaniach został otwarty nowy kierunek Studia polsko-ukraińskie.

O programie studiów

Studia mają charakter interdyscyplinarny i prowadzone są zarówno w zakresie obszaru nauk społecznych, jak i humanistycznych i dotyczą różnych aspektów życia gospodarczego, politycznego, społecznego i kulturalnego dwóch sąsiadujących ze sobą krajów – Polski i Ukrainy.

W programie są również tematy przybliżające zagadnienia gospodarcze i ekonomiczne, a także zajęcia praktyczne umożliwiające poznanie ekosystemów startupowych Polski i Ukrainy.

Z zakresu nauk politycznych oraz stosunków międzynarodowych w programie znalazły się przedmioty dotyczące problemów geopolityki, tranzycji społeczno – politycznej czy technologii politycznych kształtujących współczesność obu krajów.

W programie studiów znalazły się równiaż przedmioty dotyczące obyczajowości, życia kulturalnego i religijnego obu krajów.

Integralnym elementem Studiów Polsko-Ukraińskich jest intensywna nauka języka ukraińskiego oraz języka angielskiego.

W planie każdego roku znalazły się również warsztaty rozwoju kompetencji społecznych, które mają na celu rozwój umiejętności komunikacyjnych studentów.

Więcej na temat Studiów tu
http://www.ukrainoznawstwo.uj.edu.pl/

Rejestracja w systemie ERK – od 05.06.2018 do 06.07.2018
http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/