W Warszawie będą dyskutować o sytuacji mniejszości ukraińskiej i migrantów ukraińskich - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

W Warszawie będą dyskutować o sytuacji mniejszości ukraińskiej i migrantów ukraińskich

0

Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Związek Ukraińców w Polsce Об’єднання Українців у Польщі organizują konferencję pt. “Sytuacja mniejszości ukraińskiej i migrantów ukraińskich w Polsce”, która odbędzie się 28 marca 2018 r. w godz. 9:00-16:00 w siedzibie RPO przy ul. Długiej 23/25.

Konferencję rozpocznie prezentacja raportu opublikowanego niedawno przez Związek Ukraińców w Polsce pt. „Mniejszość ukraińska i migranci Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu”, którego celem było przedstawienie sposobu postrzegania mniejszości ukraińskiej i ukraińskich migrantów przez polskie społeczeństwo. Raport powstał dzięki wsparciu Fundacja Batorego.

W oparciu o wyniki raportu zaproszeni goście w dalszej dyskusji podejmą zagadnienie wzrostu liczby przestępstw z nienawiści względem mniejszości ukraińskiej i migrantów z Ukrainy. 

W ramach drugiego panelu, eksperci podejmą problematykę prawa do pamięci, wspólnej polsko-ukraińskiej historii i polityki wspierania tożsamości grup mniejszościowych w Polsce.
Celem trzeciego panelu będzie zarysowanie problemów, z jakimi spotykają się migrujący do Polski obywatele Ukrainy. Poruszone zostaną również tematy praw pracowniczych migrujących, polityki lokalnej i wyzwań integracyjnych.

Więcej informacji na stronie facebook

 

Share.